Gündem

Belediye Başkanı Almanya yolcusu

Almanya’nın Nürnberg şehrinde yaşayan Yalıhüyüklüler, yeni kurdukları derneğin ve üç katlı dernek binasının açılışı için Yalıhüyük Belediye Başkanı Hasan Yiğit’i Nürnberg’e davet ettiler…

Image 

Nürnberg şehrinde yaşayan 90 Yalıhüyüklü ailenin bir araya gelerek kurdukları derneğin ve üç katlı hizmet binasının açılışı bu Pazar günü 13.05.2007 tarihinde yapılıyor.

Cumartesi günü Antalya havaalanından uçakla Almanya'ya gidecek olan Belediye Başkanı Hasan Yiğit, yolculuk öncesi sitemize bilgi verdi.

Hasan Yiğit konuşmasında: ”Yurtdışında yaşayan binlerce vatandaşımız var. Bu yurtdışında yaşayan hemşehrilerimizin çoğu Almanya'da ikamet ediyorlar. Onların kurmuş oldukları dernekler, Yalıhüyük’ü ve hemşehrilerimizi bir arada, birlik ve beraberlik içerisinde olmalarını sağlayacaktır. Ayrıca Yalıhüyük’ü dünyaya tanıtmada büyük faktör olacaktır” dedi. 

Gurbette yaşayan hemşehrilerinin bu güzel ve anlamlı gününde yalnız bırakmamak, onlara destek vermek için Almanya'ya gideceğini belirten Yiğit, hemşehrileri ile birlikte Yalıhüyük için de neler yapılabileceği konusunda görüş alışverişinde bulunacağını söyledi.

Haber: Fatih ATALAY

Site Yönetimi

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.