Gündem

Konya mutfağı TRT’de

Yöresel mutfaklarla, sağlıklı, hesaplı ve kolay bulunur malzeme ile yapılabilen yemekleri konu edinen TENCERE, 13-17 Ağustos tarihlerinde Konya'dan canlı olarak sunulacak…

Yöresel mutfaklarla, sağlıklı, hesaplı ve kolay bulunur malzeme ile yapılabilen yemekleri konu edinen TENCERE, 13-17 Ağustos tarihlerinde Konya'dan canlı olarak sunulacak. 16 Ağustos'ta yapılacak canlı yayında Bozkır Üçpınarlı merhum Nazif Yardımcı'nın eşi Saime Yardımcı "Et Kabağı Dolması" yemeğini ekranlara taşıyacak.

Image

Melis Sadıkoğlu’nun sunduğu ve hafta içi her gün 11.10– 11.40  saatleri arasında TRT-1 ve TRT-INT’te canlı olarak yayınlanan   programda  gidilen yöredeki yerel mutfaktan örnekler de veriliyor. Programda her gün verilen anahtar sözcüğü doğru olarak bildiren 1 izleyici sıvı yağ paketi,  4 gün boyunca verilen sözcüklerden anahtar cümleyi oluşturan bir izleyici de tatil kazanıyor. Haftanın iki günü tanınmış bir ismin, üç günü ise ev hanımı veya aşçıların  konuk olduğu  programın  konuklarına da  çeşitli armağanlar veriliyor. Didem Gökçe, Erdal Erdoğan, Erdem Dinçol, Devrim Derya Özdemir ve Sinem Baycan’dan oluşan bir ekip  tarafından hazırlanan programın yapımcısı ve yönetmeni, Haldun Karabudak.

Programın  13-17 Ağustos  arası rotası, menüsü ve konukları aşağıdaki gibi :

13 Ağustos       Konya       Yıldırım Öcek / Oyuncu     (Otantik Tavuk)

14 Ağustos           "            Nevin Halıcı / Aşçı            (Pekmezli Havuç ve Sirkencübün)

15 Ağustos           "            Ali Sarı / Aşçı                   (Etli Ekmek)

16 Ağustos           "            Saime Yardımcı / Aşçı      (Et Kabağı Dolması)      

17 Ağustos           "            Yeliz / Şarkıcı                   (Patlıcan Paçası)

Site Yönetimi

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.