Şevkat melekleri işbaşında

Şevkat melekleri Seydişehir Kızılay Şubesi adına 134,35 YTL’lik 269 adet Şevkat Pulu sattı…

Image 

İlköğretim Okulu 6 sınıf öğrencisi Ayşe Çatlı, Handan Atasever, Merve Arıcı (12) bu girişimleri ile büyüklerine örnek oldular.
 
Kızılay tarafından bastırılan Şevkat pulları gönüllü olarak kendilerine yardımcı olmak isteyenlere dağıtılıp satmaları sağlanıyor. Bu konuda da kendilerini gönüllü olarak adayan ilköğretim okulu öğrencileri yaptıkları çalışmalardan mutlu olduklarını belirttiler.
 
Öğrenciler her vatandaşın bu tür davranışlarla Türkiye’nin en güçlü yardım derneği olan Kızılay’a destek olmaları gerektiğini,  çalışmaların elbet bir gün yardıma muhtaç olan bir insana ulaşacağının bilincinde olduklarını ifade ettiler.
 
Seydişehir Kızılay şube Başkanı Tevfik Tatlı ise insanın yapılandırılmasının yapısal anlamda, tabandan yukarı doğru yapılanırken Seydişehir Kızılay şubesinin birinden al diğerine ver düşüncesinden kurtarılıp kendi öz geliri ile insana yardım eder hale getirilmesine çalıştıklarını belirtti.
 
Şevkat Meleklerinin yardımlarından dolayı memnun olduklarını belirten Tatlı; küçük yaşta insanın insana nasıl yardımcı olacağının örneğini görüyoruz. Şevkat pullarını satarak Kızılaycılığı şimdiden özümseyen yavrularımızın geleceğin yöneticileri olacağından eminiz. Temenni ediyorum insan unsuru bizim için ön planda. İnşallah hem halkımız hem de bu yavrularımız gibi diğer çocuklarımızda ilgi duyarlar. Çünkü Kızılay Teşkilatı doyuran, örten, barındıran, bir damla kan bir candır düşüncesiyle bütün yaraları sarma gayretinde olan bir kurumdur. Bütün yurttaşlarımızı Kızılay’a bağış yapmaya davet ediyorum “dedi.

Haber: Kadriye KASAP – Mehmet LEVENTOĞLU

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
emoji-5
Emoji
Şevkat melekleri işbaşında

Bültenimize abone olun, yeni haberleri bildirelim.

Yalıhüyük hakkındaki yeni haberlerden haberdar olmak için ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlatın.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Yalıhüyük.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!