Hasan Kocer

Yalıhüyük’te bin fidan toprakla buluştu

Yalıhüyük Kaymakamlığı’nın desteklediği Fidan Dikme Kampanyası'nda bin adet çam fidanı dikildi…

28 Kasım 2007 - 2:17 'de eklendi ve 618 kez görüntülendi.
Yalıhüyük’te bin fidan toprakla buluştu

Yalıhüyük Kaymakamlığı’nın desteklediği Fidan Dikme Kampanyası'nda bin adet çam fidanı dikildi…

 

Yalıhüyük Kaymakamlığı’nın desteklediği “Fidan Dikme Kampanyası” çerçevesinde İlçe Jandarma Komutanlığı, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Tarım Müdürlüğü, Belediye, öğretmenler ve öğrenciler fidan diktiler…

Ağaç dikme kampanyasını İlçe Kaymakamı Abdullah Abid Öztoprak başlattı. Yalıhüyük Belediye Başkanı Hasan Yiğit, İlçe Garnizon Komutanı Şenel Kılıç, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü A.İhsan Kaya, İlçe Tarım Müdürü Mustafa Suluçay, İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Koç, Merkez İlköğretim Okulu Müdürü Behçet Saday, ÇPL. Müdürü Soner Yılmaztürk, öğretmenler, Merkez İlköğretim Okulu öğrencileri, ÇPL öğrencileri ve Mehmetçik hep birlikte bin adet Çam ve İki yıllık sedir fidanını toprakla buluşturdular.

Yalıhüyük Sahilyolu’nda bulunan ağaçlandırma bölgesine dikilen fidanların büyüdüğü zaman Yalıhüyük halkı için piknik yapabilecekleri güzel bir mesire yeri olabileceği belirtiliyor.

Edinilen bilgilere göre ileride yetkililerce uygun görülmesi durumunda, İlçe Milli Eğitim Ormanı olarak isim alacağı da belirtiliyor.

Haber: Fatih Atalay

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER