Seher ÇETİN

Bir öğretmen, bir gelecek

Merhaba sevgili Yalıhüyük halkı. Bu haftaki konumuz; öğretmenler günü…

Bana kalırsa öğretmenler hakkında o kadar çok söylenecek şey var ki hangisinden başlayacağımı şaşırıyorum. Biz öğrenciler anne ve babalarımızla paylaştığımızın çok daha fazlasını paylaşırız öğretmenlerimizle.

Bence her öğretmen bir gelecektir hatta ne biri binlerce gelecektir. Çünkü; bir öğretmen öyle bir örnek teşkil eder ki, ondan ister istemez etkilenirsin, onu örnek alırsın. Sırf o derse o öğretmen giriyor diye çalışırsın. Sonra bir bakarsın ki, artık çalışmadığın zaman uyuyamazsın. Kendini kesinlikle rahat hissetmesin. Eskiden ders çalışmak nedir bilmezken o öğretmen sayesinde farkında olmadan ders çalışmayı bir alışkanlık haline getirirsin. Artık yemek yemek senin için neyi ifade ediyorsa, ders çalışmakta onu ifade eder. Şimdi düşünebilirsiniz nasıl bu kadar emin konuşabiliyorsun diye. Eminim çünkü tüm bunlar benimde başıma geldi. Ders çalışmak nedir bilmezken bir anda deli gibi ders çalışmaya başladım. Bunların ise bir tek nedeni var oda öğretmendir. Bu bütün öğrenciler için böyledir.

Öğrenci hiçbir zaman oturup da ders çalışayım demez.Hocadan bir “AFERİM” alabilmek için çalışır.Sonradan birde bakar ki ders çalışmadan duramıyor.Yani alışkanlık hale gelir.Böylece o öğrencinin geleceği kurtulmuş olur.Böylece bir öğretmen sadece bir öğretmen milyonlarca gelecek kurtarır.Hakikaten öğretmenlik çok kutsal bir meslektir.Onu hakkıyla yerine getirebilenler ise daha da kutsaldır.Bazen onları istemeyerek üzsek de onlar bizim için çok değerlidirler.Onlara ne kadar teşekkür etsek azdır.Bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü hem kendi adıma hem de arkadaşlarım adına kutluyorum.

SEHER ÇETİN

Site Yönetimi

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.