Hasan Kocer

Yalıhüyük’te pazaryeri taşındı

Yalıhüyük belediye binası yanında kurulan pazaryeri, çarşı meydanına taşındı…

20 Nisan 2009 - 21:42 'de eklendi ve 419 kez görüntülendi.
Yalıhüyük’te pazaryeri taşındı

Yalıhüyük belediye binası yanında kurulan pazaryeri, çarşı meydanına taşındı…

 

Pazaryerinin Yalıhüyük merkeze uzaklığı, kış günlerinde çamur olması, halkın daha rahat alışveriş yapması ve ilçe esnafının da hareketlilik kazanması amacı ile çarşı meydanına  taşındı.

Yalıhüyük Belediyesi'nin uygulamaya koyduğu bu karar vatandaşlar tarafından da olumlu karşılandı.

Pazaryerinin taşınması ile ilgili olarak bilgi veren Yalıhüyük Belediye Başkanı Celal Özmen: "Pazaryerini merkeze taşıdık. Amacımız vatandaşın daha kolay alışverişini sağlamak. İlçe ekonomisine canlılık kazandımaktır" dedi. İki haftadır çarşı merkezinde pazarın açıldığını belirten başkan Özmen: "Pazaryerinin taşınması gördüğümüz kadarı ile az da olsa ekonomik bir hareketlilik getirdi. Ayrıca önceki pazaryerinde bayanlarımız daha çok alışverişe geliyordu. Şimdi ise erkeklerin pazara gitme oranı fazlalaştı." dedi.

Pazardaki esnaf ise uygulamadan memnun olduklarını, işlerinin kısmen de  olsa açıldığını söylediler. Bazı esnafların da yeni pazaryerine seyyar branda yapmak suretiyle yazın güneşten, kışın ise yağmur kardan korunmak istediklerini belirttiler. Bir kısım esnaf da açılan tezgâhların daha düzenli ve mamüle göre sınıflandırarak yer verilmesini belediye başkanından talep ettiklerini ifade ettiler.

Haber: Fatih Atalay

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER