Motosikletle 2100 kilometre

Küçük motosikleti ile Türkiye’deki tüm şehitlikleri dolaşıyor.

13 Haziran 2010 - 12:42 'de eklendi ve 387 kez görüntülendi.
Motosikletle 2100 kilometre

Küçük motosikleti ile Türkiye’deki tüm şehitlikleri dolaşıyor.

Konya’nın Ereğli ilçesinden küçük motosikleti ile yola çıkan Uğur Tekeli(43), Konya, Ankara, İstanbul, Çanakkale ve birçok ilçeyi dolaşarak şehit mezarlarını ziyaret ettiğini söyledi.

Küçük ama bir o kadar da eski model bir motosikletle şehitler için yollara düşen Tekeli, aracına taktığı Türk bayrakları ile bugünki  durağı olan Seydişehir ve Yalıhüyük’e geldi.

Yalıhüyük Cumhuriyet Meydanı’ndaki kıraathanede mola veren Tekeli’yi görenler şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Türkiye’de tüm şehitlikleri ziyaret edeceğini belirten Uğur Tekeli buradan sonraki yol güzergâhının Bozkır, daha sonra da ilçesi Ereğli olduğunu söyledi.

4 Haziran’da çıktığı yola bu güne kadar 2100 kilometre yol katettiğini söyleyen Tekeli, amacının terör olaylarına tepki olduğunu ve şehitlere daha çok önem verilmesi gerektiğini söyledi. Küçük motorundan övgüyle söz eden Uğur Tekeli, bundan sonra Ereğli’den başlayacak gezisinin Sarıkamış’a kadar uzanacağını,  Türkiye’de gitmediği şehitlik kalmayıncaya kadar gezisini sürdüreceğini ifade etti. Çay molası için uğradığı Yalıhüyük’te bir süre dinlenen Tekeli, daha sonra Bozkır ilçesine gitmek üzere ilçemizden ayrıldı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER