Gündem

Yalıhüyük’te Mevka toplantısı yapıldı

Mevlana Kalkınma ajansı yetkilileri Kırsal kalkınma Mali destek Programını anlatmak üzere Yalıhüyük’te toplantı düzenledi.

Belediye hizmet binası toplantı salonunda düzenlenen programa; Belediye Başkanı Celal Özmen ve İlçe Daire amirleri katıldı.
Mevlana kalkınma Ajansından gelen iki uzman, İsmail Aras ve Gürcan Ergün sine vizyon eşliğinde kırsal kalkınma mali destek programını şartları projenin hazırlanış şekilleri ile  ilgili  bilgiler verdiler.
Mekanın bu yıl programa aldığı mali destek programına bir adet projenin verilebileceğini belirten uzamanlar, Kırsal kalkınmada mali destek programı ve iktisadi işletmelerde rekabetçiliğin geliştirilmesine yönelik mali destek programını iki guruba ayırarak anlattılar.
İktisadi işlemlerde rekabetliliği geliştirmeye yönelik mali destek programı bütçesinin 11.500.000,Kırsal kalkınma Mali destek programı bütçesinin 3.500.000 TL olduğunu belirten uzmanlar proje amaçlarını şöyle sıraladılar;
*Bölgenin rekabetçilik düzeyinin artırılması
*Bölgenin cazibesinin artırılması
*Doğal kaynakların geliştirilebilmesi ve istihdamın artırılması
*Sosyo-Kültürel yapının güçlendirilmesi “gibi konuları içerdiği kaydedildi.
Projenin Konya ve Karaman İllerini kapsadığını belirten Mevka Uzmanları; Mali destek programının genel amacının TR52(Konya-Karaman) düzey 2. bölgesinin kırsalda turizm alt yapısının güçlendirilmesi ve tarımsal üretimin artırılması yolu ile bölge cazibesinin ve rekabetçiliğinin artırılması olduğunu kaydettiler.
Toplantı, Mevka uzmanlarının proje hazırlama teknikleri ve şekilleri üzerende verdikleri bilgiler sonunda sona erdi.

 

Site Yönetimi

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.