Bölge HaberleriGündemYalıhüyük Gündemi

KAYMAKAM KÖKÇÜ ADIYAMAN VALİ YARDIMCILIĞINA ATANDI

Vali yardımcıları ve kaymakamlara ilişkin İçişleri Bakanlığı kararnamesi Resmi Gazetede yayımlandı. 536 mülki idare amirinin yeni yerleri belirlendi.

Yalıhüyük Kaymakamlığına Afyonkarahisar Başmakçı İlçesinde görev yapan Kaymakamı Ali POLAT atanırken, Yalıhüyük Kaymakamı Onur Kökçü, Adıyaman Vali Yardımcılığı görevine atandı.

Yalıhüyük’e atanan yeni Kaymakam Ali Polat Kimdir?

1982 yılında İzmir Kemalpaşa’da doğdu. İlköğrenimini Kemalpaşa’da, Ortaöğrenimini Bornova’da tamamladı. 2007 yılında Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdi. 2009 yılında Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğünde Devlet Muhasebe Uzman Yardımcısı olarak görev yaptı. İçişleri Bakanlığının açmış olduğu Kaymakam adaylığı sınavını kazanarak 7 Eylül 2009 tarihinde 96. Dönem Manisa Kaymakam Adayı olarak atandı. Kaymakamımız Ali POLAT sırasıyla Bolvadin ilçesinde Kaymakam Refikliği, Çanakkale Yenice ilçesinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. 2010-2011 tarihlerinde bir yıl boyunca Amerika Old Dominion Üniversitesinde eğitim aldı. Ardından Kaymakamlık kursuna katıldı ve kursu başarı ile bitirdi. 13.03.2012 tarihinde Başmakçı İlçe Kaymakamı olarak görevine başlamıştır.

Kaymakam Ali POLAT evli olup, İngilizce bilmektedir.

Fatih Atalay
İletişim: 0532-698 45 86

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.