HUBUBAT BORSASININ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

17 Ekim 2015 - 22:12 'de eklendi ve 1309 kez görüntülendi.
HUBUBAT BORSASININ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Mayıs ayında temeli atılan 3 milyonluk bir proje olan Hububat Borsası törenle açıldı.

Açılışa Seydişehir Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, Garnizon Komutanı Ümit Sezgin, Askerlik şube başkanı Fırat Ekinci, İlçe Emniyet müdürü Erkan Aydoğan, Seydişehir Müftüsü Kemal Demirel, STK örgüt temsilcileri, muhtarlar ve halk katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Mehmet Tutal; “Allaha şükürler olsun seçim beyannamesinde sizlere vaat ettiğim projeler bir bir hayata geçiyor. Bu projeler Seydişehir’in çehresini değiştirecek. Şehir girişinde ki 8 kmlik asfaltlama çalışmalarımız devam ediyor, Akçay deresi ıslah çalışmalarımız devam ediyor, önemli bir proje olan Kuğulu projesinde Kalkınma bakanlığı devrede devlet su işleri çalışmalarını sürdürüyor. Şehir konağının temelini attık. Belediye önünde ki şehir meydanı çalışmalarımız bitirme safhasına geldi. Termal meselesinde ise önemli gelişmeler sağlandı.” Dedi.

Bu projeleri ilçemize kazandırmak çok önemlidir ama ülke huzurunun her şeyden daha önemli olduğunu değinen Belediye Başkanı Tutal; “Ülkemizin huzurunu bozmak için bu güzel yurdumuzu Irak ve Suriye’ye döndürmek için şer güçler olanca güçleri ile çalışıyorlar. İnşallah bu oyunu 1 kasımda sizlerin duası ve desteğiyle bozulacak. Ülkemizin selameti açısından bu ilçemizde ki hizmetlerin sizlere ulaştırılması açısından sizlere hayırlı olacaktır.” Şeklinde konuştu.

Seydişehir Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit açılış konuşmasında, Seydişehir’de tarımla uğraşanlar için bu tür projeler çok önemli. Ürünümüzün değer kazanması çok önemli diyerek; “Bu projelerin il düzeyindeki ilçelerde olması gerekir. Bu tür tesislerde ilerde daha güzel çalışmalar olacak. Bu güzel memlekette çalışmaktan gururluyum ve bu güzel projeye imzasını atan sayın belediye başkanıma teşekkür ederim.” Dedi.

Seydişehir Müftüsü Kemal Demirel’in açılış duasından sonra açılış kurdelesi törene katılanlar tarafından topluca gerçekleştirildi ve törene katılan misafirlere ikramda bulunuldu.

hububat

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER