Bölge HaberleriEğitim HaberleriGündemYalıhüyük Gündemi

YALIHÜYÜK’TE İLK ÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI

yaliilköğretim (1)

Yalıhüyük ilçesinde İlköğretim Haftası dolayısıyla Merkez İlkokulu’nda tören düzenlendi.

İlköğretim haftası programı ilk olarak hükümet konağı önünde Atatürk anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürü Nizamettin Doğan’ın çelenk koyması ile başladı.

Daha sonra Merkez İlkokulunda düzenlen törende Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Milli Eğitim Bakanının yeni öğretim yılı dolayısı ile mesajları okundu.

Günün önem ve anlamını belirten konuşmayı ise İlçe Milli Eğitim Müdürü Nizamettin Doğan Yaptı.

103 Öğrenci,28 Öğretmenle 2015-2016 Eğitim Öğretim yılına hazır olduklarını belirten Doğan;’’2015-2016 Eğitim –Öğretim yılında 5,6,7,8,9,10,11. Sınıflara yetiştirme kursları açarak sınavlara hazır hale getirilecektir. Fiziki olarak Okullarımızın eksiklileri tamamlandı. Norm eksiğimiz(Öğretmen açığımız bulunmamaktadır.2015-2016 Eğitim ve Öğretim yılında Öğrencilerimize, Öğretmenlerimize, Yalıhüyük’e ve Ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.’’dedi.

Öğrencilerin şiir okuması ile devam eden programda 8. Sınıf öğrencileri Okula yeni başlayan İlkokul birinci sınıf öğrencilerine bir sürpriz yaparak hoş geldiniz çiçeği takdim etti.

Yalıhüyük’teki İlköğretim haftası programına İlçe Kaymakamı Ali Polat,İlçe Emniyet amiri Hasan Demirden, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nizamettin Doğan ve daire amirleri katıldı.

 

 

Fatih Atalay
İletişim: 0532-698 45 86

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.