Bölge HaberleriGenelGündem

ULAŞTIRMA BAKANI, ALACABEL TÜNELİNİN TEMEL ATMA TÖRENİ İÇİN SEYDİŞEHİRE GELDİ

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Orman ve Su İşleri Bakan yardımcısı Harun Tüfekci, Ak Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız ve ilgili Genel müdürler telekonferans yoluyla Alacabel tünel inşaatının temel atma töreni için Seydişehir’e geldi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Konya’da iki milyarlık biten ve temeli atılacak olan bazı yatırımlar töreninin kapsamı içerisinde bulunan Alacabel tünelinin telekonferans yoluyla temel atma töreni için ilçemize gelen Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, Orman ve Su İşleri Bakan yardımcısı Tüfekci, Ak Parti Konya Milletvekili Altunyaldız ve beraberinde ki bürokratlar Tınaztepe Mağaralarını ziyaret ederek burada bir süre dinlendiler.
Kaymakam Regaip Ahmet Özyiğit, Belediye başkanı Mehmet Tutal, Ak Parti ilçe başkanı Mustafa Konurer, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’a Seydişehir ve özellikle ulaşım çalışmaları hakkında bilgi verdiler.
Daha sonra bakan ve bakan yardımcısı ve beraberindekiler Seydişehir-Antalya yolu Tınaztepe mevkiinde bulunan Alacabel tünelinin başlangıç noktası olan temel atma töreni açılış sahasına geçtiler.
STK örgüt temsilcileri ve Ak Parti yöneticilerinin de hazır bulunduğu tören Konya’da yapılan toplu açılış programına bağlanarak Alacabel tüneline ilk harcı koyarak inşaatını başlattılar.

Fatih Atalay
İletişim: 0532-698 45 86

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.