Bölge HaberleriGenelGündemÜlke Gündemi

ŞEHİT AHMET EROL SON YOLCULUĞUNA DUALARLA UĞURLANDI

Tunceli’ de bölücü terör örgütü ile operasyon esnasında şehit düşen Özel Harekat Uzman Çavuşu Ahmet Erol doğduğu yer olan İncesu mahallesinde tekbirlerle son yolculuğuna uğurlandı.

Köy meydanının almadığı şehit Ahmet erol’un cenaze töreninde annesinin oğluna yaktığı ağıtlar yürek dağladı.

Şehit annesi aynı yerde görev yapan oğlunun Silah arkadaşının elini tutarak “yiğidimi mahvettiler bu acıya nasıl dayanılır” diyerek ağıt yakması cenazeye katılanları gözyaşına boğdu.

Tunceli’nin Nazimiye ilçesi dağlık bölgesinde başından yaralanarak Şehit düşen Ahmet Erol’un bekar olduğu, annesinden bir hafta önce helallik dilediği, sık sık şehit düşeceğini yakınlarıyla paylaştığı ve geride babasız evlatlar bırakmadığı için evlenmediği öğrenildi.

Şehidin cenazesi köy meydanında kılındıktan sonra bir süre askeri törenle omuzlar üzerinde taşındı. Daha sonra vatandaşların omuzları üzerinde tekbirlerle ikindi namazına müteakip köy mezarlığına defnedildi.

Etibank’tan emekli kap ve çaydanlık tamirciliği yapan şehidin babası Abdullah erol ise ayakta durmakta güçlük çektiği cenaze törenine Konya Valisi Yakup Canbolat, Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekçi, Ak Parti Konya Milletvekili Muhammet Uğur Kaleli, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Selçuk Üniversitesi Rektörü Mustafa Şahin, Selçuk Üniversitesi Genel Sekreteri İbrahim Halıcı,Tapu Kadastro V. Bölge  Müdürü Kenan Çiftçi, Konya Üst Düzey Jandarma Komutanları Seydişehir Kaymakamı Aydın Erdoğan,Yalıhüyük Kaymakamı Yakup Güven, Belediye Başkanı Mehmet Tutal,Yalıhüyük Belediye  Başkanı Hasan Koçer,Bozkır  Belediye  Başkanı  İbrahim Gün,Ahırlı  Belediye Başkanı İsa  Akgül,Çevre İlçe  Belediye  Başkanları, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Konurer,Yalıhüyük  Ak  Parti  İlçe  Başkanı  Mustafa  Sezer, diğer parti ilçe başkanları ve STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Fatih Atalay
İletişim: 0532-698 45 86

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.