Gündem

19 Mayısı coşku ile kutladık

Yalıhüyük’de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlandı.

İlçe  Milli Eğitim Müdürü Orhan  Balaban’ın Atatürk  anıtına çenk koyması ile  başlayan Program daha sonra Yalıhüyük  Anadolu Lisesin inde devam etti.

Türkiye  Cumhuriyetimizin ve Milletimizin umudu sevgili  gençler Bugün Gazi Mustafa  Kemal  Paşanın Samsunda tutuşturduğu özgürlük  meşalesinin 100. Yıl dönümünü  ve  aynı zamanda  19 Mayıs Atatürk’ü anma gençlik ve spor  bayramını kutlamanın sevincini birlikte yaşamaktayız. ’diyerek Konuşan İlçe  Kaymakamı  Muhammed Deniz Kılınç;’’ Binlerce şehit verilerek  sıkıntı ve  yokluk  içinde büyük  özverilerle  kurulan Türkiye  Cumhuriyeti sizlere emanettir.Bu emaneti  yaşatmak sonsuza  kadar korumak ,gelecek  kuşaklara en iyi  bir şekilde aktarmak  en başta gelen  görev ve sorumluluğunuzdur. Çalışmadan  yorulmadan  üretmeden rahat  yaşamak  isteyen toplumlar önce  haysiyetlerini sonra  hürriyetlerini ve daha sonrada  istikbal ve  istiklallerini kaybeder. Sevgili  gençler  hepiniz geleceğin birer  yıldızı birer  parıltısısınız. Memleketi asıl  aydınlığa boğacak sizsiniz.Bütün ümidimiz gençliktedir. Tek bir  şeye  ihtiyacımız var  oda  çok  çalışmak.’dedi.

Anadolu  Lisesi öğrencilerinin şiirleri, hazırladıkları  gösterilerin  yanı sıra Öğrencilerin  folklorik gösterileri  izleyicilerden  büyük alkış aldı.

Programda  yarışmalarda  başarı  kazanan öğrencilere Kaymakam Muhammed Deniz Kılınç,Belediye Başkanı Hasan  Koçer hediyeler verdiler.

Programa  İlçe  Kaymakamı  Muhammed Deniz  Kılınç,Belediye Başkanı  Hasan Koçer’in yanı sıraİlçe  protokolü,Okul  Müdürleri Öğretmen , öğrenciler  ve  vatandaşlar  katıldı.

Fatih Atalay
İletişim: 0532-698 45 86

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.