30 Ağustos Zafer Bayramı kutlandı

30 Ağustos 2019 - 10:24 'de eklendi ve 856 kez görüntülendi.
30 Ağustos Zafer Bayramı kutlandı

Yalıhüyükde  30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. yıldönümü kutlandı.

Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasıyla başlayan program, Atatürk ve silah arkadaşları anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.

Yalıhüyük  Jandarma J.asb.Çvş Halit Dener günün önem ve anlamına ilişkin yaptığı  konuşmada’’;15 Mayıs  1919 da İzmir  işgali  ile  başlayan  düşman  zulmüne 97 yıl  önce  bu gün son verilmiştir.Şehitlerimizin  her  karış toprağını kanları ile  suladığı  kutsal  vatanımızın bağrından düşmanı söküp  atmaya  kararlı  olan  kahraman  Türk ordusu kesin sonuç almak üzere 26 Ağustos 1922 günü büyük taarruzu başlatmıştır.Bu taarruzun arkasından yapılan başkomutanlık meydan  muhaberesi ile yunan  ordusuna son darbe vurulmuştur.Düşman  aziz vatanın kutsal topraklarından sökülüp atılmıştır.

Türk  Milleti  yüz yıllardan beri özgür ve bağımsız yaşamış ve  bağımsızlığı hayatın gereği  saymış  bir millettir.Bu  Millet  istiklalsiz yaşamamıştır,yaşayamaz ve yaşamayacaktır.’’dedi.

Daha sonra tören alanında J.er Arif Ayer Bu vatan isimli  şiirini okumasıyla son buldu.

Tören Kaymakam Muhammed Deniz Kılınç’n  İlçe Emniyet  amirliğinde tebrikleri kabul etmesinin ardından sona erdi.

Programa Kaymakam  Muhammed Deniz  Kılınç,Belediye Başkanı Hasan Koçer ,İlçe Jandarma  Komutanı Hakan Doğan, askeri ve sivil erkan , daire müdürleri, Siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER