Gündem

Kaymakam Kılınç’ın Hane ziyaretleri

Yalıhüyük Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfınca belirlenen ihtiyaç sahibi ailelere yapılan  yardımlar bayram öncesi ödendi.Kaymakam Muhammed Deniz  Kılınç’ta ihtiyaç sahibi alileri tek tek ziyaret etti.

Hane ziyaretlerini aralıksız sürdüren Yalıhüyük Kaymakamı Muhammed Deniz Kılınç; Yaşlılarımızı ziyaret ediyoruz. Bakıma muhtaç ve vakfımızca belirlenen şatları tutan vatandaşlarımız için bayram öncesi nakti yardımlar hesaplarına yattı. Devlet olarak her zaman yanlarındayız. Onların ihtiyaçlarını Sosyal Yardımlaşma ve dayanışma vakfı elemanlarımız takip ediyor. ’dedi.

Yalıhüyük SVYD (Sosyal Yardımlaşma ve dayanışma vakfı)Bayram öncesi Bakıma muhtaç engelli dul ve yetimler olmak üzere 78 kişiye bayram öncesi hesaplarına nakti yardım gerçekleştirdi.

Yaşlı aylıklarından faydalanan kişi başına 674 TL olmak üzere 63 kişinin faydalandığı Engelli aylığında ise  kişi başı% 40-69 oranında engelli olan8 kişiye kişi başı  538TL,Engelli %70 ve üzeri olan 5 kişiye kişi başı 807 TL, Eşi vefat etmiş  kadın (EVEK) e 2 kişiye 275TL kişi başı nakti ödemenin hesaplarına  yatırıldığı  öğrenildi.

Sosyal yardımlaşma  ve  dayanışma  vakfınca  belirlenen yardıma  muhtaç ailelerin ziyaretine katılan Kaymakam  Muhammed Deniz  Kılınç’ın yanı sıra Belediye Başkanı  Hasan Koçer,Vakıf  Müdürü  Murat  Yılmaz ve personeli katıldı.

Fatih Atalay
İletişim: 0532-698 45 86

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.