Gündem

Yalıhüyük’te Cumhuriyet Bayramı coşkusu

Cumhuriyet  bayramı etkinlikleri Kaymakam Muhammed Deniz Kılınç’ın Makamda İlçe  Protokolünü kabulü ile başladı.

Program daha sonra Yalıhüyük Cumhuriyet  Meydanında Kaymakam  Muhammed Deniz Kılınç,Belediye Başkanı  Hasan Koçer’ın Halkın ve öğrencilerin bayramını kutladı.

Programda konuşan  Kaymakam  Kılınç;’’Bugün geçmişimizden aldığımız güçle ezelden ebede büyük umutlar ve emin adımlarla  birlik ve beraberlik içerisinde  yürürken  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk  Milletinin karekterine,geleneklerine  en uygun idare  olarak ifade ettiği geleceğimizin teminatı dirilişin sembolü  Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. Yılını kutlamanın gurur ve coşkusunu yaşıyoruz.’’dedi.

Cumhuriyeti Yalıhüyük pazarında bir  kadının ,alnı ak  başı dik ,özgürce alışveriş yapabilme  hürriyetidir diyerek sözlerine devam eden  Kılınç;Cumhuriyet muhtarını ,belediye başkanını,cumhurbaşkanını halkın milletin  hiçbir baskı ve tesir altında kalmadan  özgürce seçme hürriyetidir.Kısaca Cumhuriyet;Milletin ,halkın setiği iktidara saygı duyma ,karşılıklı  sevgi ve hoşgörü nün adıdır.Cumhuriyet bu ülkeye hizmet etme aşkıdır.’’dedi.

Konuşmaların ardından öğrencilerin şiir okuması gösteriler ve oyunlarla devam eden  program Cumhuriyet karaografisi ve tüm katılımcıların Asker selamı  ile program sona erdi.

Fatih Atalay
İletişim: 0532-698 45 86

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.