Gündem

Üretici çiftçi işçi pazarlamacı ve aynı zamanda manav

Yalıhüyük Aşağı Mahalle’de evinin yanındaki 4 dekarlık tarlaya 125 adet ayva ağacı eken ve ürettiği ürünleri İstanbul’a götürerek pazarlayan Hasan Uçmaz örnek bir çiftçilik örneği sergiliyor.

Uçmaz,  İlçe  Kaymakamı  Muhammed Deniz  Kılınç ve  Belediye başkanı  Hasan Koçer’e bahçesinde ürettiği ayvalar hakkında bilgi verdi. Hasan Uçmaz(65) işin sırrının bahçeye iyi bakmak  ve  üretilen ürünleri pazarlamak  olduğunu söyledi.

Kaymakam Kılınç Üretici Hasan Uçmaz’ı tebrik ederek;’’ Üretiçi çiftçi işçi pazarlamacı aynı zamanda manav işte model  çiftçi projesi örnek  çiftçi Hasan Bey. Başarılarının devamını diliyorum. ’dedi.

Belediye Başkanı Hasan Koçer de İlçemiz  için gurur verici örnek bir  üretici. Topraklarımız verimli. Yeterki insanımız istesin. Belediye olarak her zaman böyle  üreten insanımızın yanındayız. ’dedi.

Hasan Uçmaz da verdiği  bilgilerde;’’Benim  mesleğim manavcılık Emekli oldum ancak çalışmayı bırakmadım.İlçeme gelerek  evimin yanındaki tarlaya ayva bahçesi kurdum.Burada üretiyorum, topluyorum, İstanbula  götürerek kendim pazarlıyorum.Bu  şekilde  daha  iyi kazanıyorum.Bu yıl 125 ayva ağacından  10 ton ayva bekliyorum.İstanbul’da parekente olarak 8-10 TL arasında  satacağım.İlçemizin toprakları verimli.Yeterki  insan çalışsın.Gençlere tavsiye derim.Başka  yerlere giderek askeri  ücrete çalışacaklarına böyle  bahçeler kursunlar  daha fazla  kar ederler. ’dedi.

Yalıhüyük aşağı mahallede Evinin yanındaki 4 dekarlık tarlaya 125 adet ayva ağacı eken ve ürettiği ürünleri İstanbul’a götürerek pazarlayan Hasan Uçmaz örnek bir çiftçilik örneği sergiliyor.
Fatih Atalay
İletişim: 0532-698 45 86

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.