Bölge HaberleriEğitim HaberleriGenel

Başkan Akgül sende sokağını temiz tut projesine katıldı

Ahırlı İlçesi Akkise Mahallesinde ‘Sende Sokağını Temiz Tut’ projesi kapsamında Ahırlı Belediyesi ve Akkise Mustafa  Kemal Çok Programlı Anadolu lisesi  iş birliği ile sokak temizliği yapıldı.

Sende sokağını temiz tut projesine Ahırlı Belediye Başkanı İsa Akgül,Mustafa  Kemal Çok Programlı Anadolu lisesi öğrencileri katıldı.

Temizlik seferberliği öncesi, belediye tarafından öğrencilere çöp torbası dağıtıldı. Etkinlik kapsamında Ahırlı Belediye Başkanı İsa Akgül, öğrencilerle beraber sokak sokak dolaşarak mahalle aralarında ve parklarda çöp topladı.

Kampanya ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Akgül, temiz bir Akkise ve temiz bir Ahırlı için herkesin temizlik konusunda hassasiyet göstermesi gerektiğini belirtti. Başkan Akgül, amaçlarının çocuklarda ve gençlerde çevre bilincini oluşturmak ve kirletmemeyi öğretmek olduğunu söyledi. Çocukların çevreye olan duyarlılığını arttırmak amacıyla düzenledikleri temizlik kampanyalarının yanı sıra çevre bilincini arttıran çeşitli teşvik uygulamaları da yapıyoruz diyerek “Dünya hızla yıpranıyor ve çevrenin dengesi sarsılıyor. Bilim adamlarının söylediği gerçekler ortada. Ekolojik dengenin sarsılmasıyla birlikte iklim değişikliklileri ortaya çıkıyor. Geleceğe iyi bir Akkise, iyi bir Ahırlı, bırakmak için çalışıyoruz” dedi.

Fatih Atalay
İletişim: 0532-698 45 86

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.