Bölge HaberleriDuyurularGenelGündemÜlke GündemiYalıhüyük Gündemi

Yalıhüyük Belediyesi’nden koronavirüs seferberliği

Yalıhüyük Belediyesi salgın hastalıklar ve bakterilere karşı yapmış olduğu ve hijyen çalışmalarını koronavirüs kapsamında yoğunlaştırdı.

Vatandaşların yoğun olarak kullandığı pazaryerleri, ibadethaneler, belediye hizmet binası, kamu alanları, düğün salonu, çocuk oyun gruplarının bulunduğu alanlar, parklar, kıraathaneler dezenfekte ediliyor.

Belediye olarak  temizlik ve hijyene önem verdiklerini kaydeden Belediye Başkanı Hasan Koçer, koronavirüs nedeniyle seferberlik başlattıklarını, hemşehrilerinin de dikkatli olmalarını istedi.

Yalıhüyük Belediyesine bağlı Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı temizlik işleri ekipleri toplu kullanım alanlarını koronavirüse karşı ilaçlayarak dezenfekte ediyor.

Koronavirüs salgınının Türkiye’nin alınan önlemler kapsamında kontrol altında tutulduğunu kaydeden Başkan  Koçer; “Büyükşehir Belediyemizin teknik desteği ve Belediye olarak biz de Koronavirüsü salgını yaşanmadan öncede hijyen ve temizlik noktasında titiz davranıyor, toplu kullanım alanlarımızı belirli periyodlarla dezenfekte ediyoruz. Bundan sonrada bu tedbirler çerçevesinde üstümüze düşeni yaparak ilçemizde bulunan risk barındıran alanları ilaçlamaya devam edeceğiz” dedi.

Belediye Başkanı  Hasan Koçer; “Temizlik, çalışmalarımızda bakteri, virüs ve mikropları neredeyse tamamen yok eden ve üremelerini durduran temizlik maddeleri kullanıyoruz. Hemşehrilerimizin sağlıklı, rahat ve huzur içinde yaşamlarını devam ettirmeleri adına ekiplerimiz bu çalışmalarını belirli bir plan dahilinde hız kesmeden ara vermeden devam ettirecek. Hemşehrilerimizinde hijyen kurallarına daha çok dikkat ederek topyekun seferberliğe dönüşen bu konuya katkılarını bekliyoruz. Panik yok, birlikte el ele mücadele ederek bu sorunu da gidereceğiz inşaallah” dedi.

Fatih Atalay
İletişim: 0532-698 45 86

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.