Bölge HaberleriGenelGündemÜlke GündemiYalıhüyük Gündemi

Kaymakam Kılınç’tan Ramazan Ayı kutlama mesajı

Yalıhüyük Kaymakamı  Muhammed Deniz Kılınç Ramazan ayının başlangıcı dolayısı ile  mesaj yayınladı

Kılınç mesajında;

Rahmet, bereket, af, mağfiret, yardımlaşma ve paylaşma ayı, on bir ayın sultanı Ramazan ayına kavuşmanın huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Sabır ayı olan Ramazan insanda şükran hisleri uyandıran, yoksulların, çaresizlerin halinden anlama duygusu, şuuru veren, insanı yüksek ve yüce değerlere ulaştırarak erdemli hale getiren bir aydır.

Ramazan oruç ayıdır. Bu ayda kuracağımız iftar sofralarımızı yetim, öksüz, fakir ve yoksullarla paylaşırız.

Biliriz ki ne zenginlik müminler arasında bir statü oluşturur ne de fakirlik. Aksine mümin ahlakı tıpkı camide saf tuttuğu gibi her yer ve zamanda bir ve beraber olmayı esas alır.

Çünkü Ramazan yardımlaşma, paylaşma, kaynaşma ve gerçekten kardeş olma ayıdır.

“İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır.” Hadis-i Şerif´inin rehberliğinde, elimizden geldiği kadar

Bilvesile ile sadakalarımızla, zekatlarımızla, maddi ve manevi yardımlarımızla, yoksul ve muhtaç kimselere katkıda bulunmalı, duygularını paylaşmalıyız.

Ramazan ayı Kur’an ayıdır. Bu ayda inzal olunan Yüce Kitabı daha çok okumalı, onu anlamaya çalışmalı, ve yaşamanın gayreti içerisinde olmalıyız.

Her türlü değerlerimizin, geleneklerimizin, inançlarımızın törpülendiği, bencilliğin, yalnızlığın arttığı bu zamanda fert ve toplum olarak huzura, sevgiye, kardeşliğe ve yardımlaşmaya daha da önem vermeli, zamanın aşındırmasına karşı yeniden donanmalıyız.

Yoksul ve yoksun kardeşlerimizin yaralarını sarmak; zengin fakir, genç yaşlı demeden aynı sofraya oturmak, milletimizin birliği ve dirliğini daha da anlamlı hale getirip daha da güçlendirecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Yalıhüyüklü hemşehrilerim olmak üzere ülkemizin ve tüm İslam dünyasının Ramazan-ı Şerif’ini en içten dileklerimle tebrik ediyor, tüm insanlık için sevgi, barış, kardeşlik ve huzura vesile olmasını temenni ediyorum.

 

Muhammed Deniz KILINÇ

Yalıhüyük Kaymakamı

Fatih Atalay
İletişim: 0532-698 45 86

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.