Yeni Dicle Kaymakamı Kılınç’tan Yalıhüyük’e veda mesajı

featured

Diyarbakır Dicle Kaymakamı olarak yeni görevine başlayan  Kaymakam Muhammed Deniz Kılınç veda  mesajı yayınladı.

İlçeden ayrılmadan  önce vatandaşlara veda eden Kılınç mesajında şu ifadelere yer verdi;’’Yalıhüyük , benim için müstesna bir yer olmuştur. Görev yaptığım süre içerisinde, bundan önce görev yaptığım yerlerde olduğu gibi Devletimin bana verdiği görev ve sorumluluğu ve yasalara ve mevzuatlara uygun olarak halkımızın ortak beklentileri ve yararı doğrultusunda kullandım.

Mesai mefhumu gözetmeksizin bütün bilgi, birikimimi ve enerjimi önce Devletimizin özelde ise Yalıhüyük halkımızın fayda ve beklentileri için harcamaya gayret gösterdim. Şüphesiz takdir Yüce Devletimizin ve nihayetinde Yalıhüyüklü hemşerilerimizindir.

Görevim esnasında hep insanı yaşat ki Devlet yaşasın anlayışı ile hareket ettim. Daima milleti ön plana çıkardım, insani değerlere önem verdim. İnsanı merkeze koyan bir yönetim anlayışı içerisinde oldum. “Millet olmazsa Devlet olmaz, Devlet milleti için vardır” düsturuyla çalıştım.

Devletimizin olmazsa olmaz değer ve ilkeleri çerçevesinde iki günü bir olan ziyandadır inancıyla hizmet ettim. Atılan her bir adıma karşılık vermeye, uzatılan her eli tutmaya çalıştım.

Devletimizin engin şefkatini göstermeye gayret sarf ettim. Yetimi, öksüzü, fakiri, garibanı hep korudum kollamaya çalıştım. Kırıcı, ayrımcı olmamaya, aksine birleştirici ve bütünleştirici olmaya büyük özen ve gayret gösterdim. Bunun da hep faydasını gördüm. Asla suiistimal edilmedim.

Karşılıklı sevgi ve saygı içerisinde hareket ederek tüm vatandaşlarımıza Devletin kapısını sonuna kadar açık tuttum. Makamların gelip geçici olduğunu, makamları değerli kılanın o makamı işgal edenin kendi kişilikleri ile ilintili olduğu bilinci ile hareket ettim.

Devletimizin bana tevdi ettiği o makama hep layık olmaya çalıştım. Hiç kimseyi üzmemeye, kırmamaya özen göstererek, önemli olanın vatandaşımızın duası ve hizmet ettiğimiz yerde hoş bir seda bırakmak olduğu bilinciyle kamu görevimi yerine getirdim. Dolayısıyla asla kişisel beklenti ve gaye içerisinde olmadım.

Yalıhüyük’ün  derdiyle dertlendim. Sorunları ile hemhal oldum. Sizden biri olarak hep aranızda oldum. Elbette kusurlarımız, yanlışlarımız, eksikliklerimiz ve hatalarımız da olmuştur. Şüphesiz hepimiz beşeriz. Hatasız ancak ve yalnız Yüce Yaradandır. Ama bilinmesini isterim ki bu hatalarımızın hiçbirinde kasıt ve art niyet söz konusu olamaz. İçimiz neyse dışımız da hep öyle olmuştur.

Benim hayat felsefem ve doğrularım, Allah Korkusu üzerine kurulmuş ve tamamen görevimde önce Allah’ın rızasını kazanmak ve sonra da Devletimizin büyümesi ve kalkınması için ülke menfaatleri doğrultusunda Vatandaş memnuniyeti ve nihayetinde duası üzerine oturtulmuştur. Bundan da hiç ödün vermedim.

Başta  Kamu Kurum ve Kuruluşlarımızın değerli yönetici ve çalışanlarına, sevgili muhtarlarımıza, her zaman haber ve yazıları ile bana ışık tutan bizim sesimiz soluğumuz vatandaş ile aramızda köprü vazifesi gören tüm yerel basın mensuplarımıza nihayetinde hizmet etmekten onur ve gurur duyduğum değerli Yalıhüyük halkına teşekkürlerimi ve şükranlarımı arz ederim.

Haklarınızı helal ediniz, bizler için dualarınızı ihmal etmeyiniz. Her bir Yalıhüyüklü hemşerilerime ve kuruma veda ziyareti yapmak istememe rağmen maalesef zaman darlığından bunu gerçekleştiremedim, onlardan af diliyorum. Ancak bilinmelidir ki hepinizin gönlümde ayrı bir yeri vardır. Dicle  öncelikli olmak üzere gittiğim her yerde kapım sizlere açık olacaktır.

Gösterdiğiniz samimi, içten sevgi, saygı ve misafirperverliğinize teşekkür ederim. Benim sizlerde sanmıyorum ama bir hakkım varsa da helal olsun. Devletimizin Yüce Bayrağını yeni gelecek meslektaşıma devrediyor, kendisine üstün başarılar diliyorum.

Yalıhüyük ikinci evim ve ikinci memleketim olmuştur. Çok güzel ve özel hatıralarla ayrılıyorum. Ancak bu ayrılık görev icabı olacak, ruhen ve kalben birlikteliğimiz, kadim dostluğumuz ilelebet devam edecektir.

Hepinizi Rabbime emanet ediyorum.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
emoji-5
Emoji
Yeni Dicle Kaymakamı Kılınç’tan Yalıhüyük’e veda mesajı

Bültenimize abone olun, yeni haberleri bildirelim.

Yalıhüyük hakkındaki yeni haberlerden haberdar olmak için ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 14 Eylül 2020, 16:29

    Sayın kaymakamımız sizde Allaha emenet olun başarılarınızın devamları dilerim.

    Cevapla
Giriş Yap

Yalıhüyük.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!