GenelGündemYalıhüyük Gündemi

Başkan Koçer’in Öğretmenler Günü Mesajı

Yalıhüyük Belediye Başkanı Hasan Koçer, 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Eğitimin toplumun temelini oluşturan en önemli faktör olduğunu belirten Başkan Koçer, öğretmenlerin de toplumun mimarları olduğuna dikkat çekti.

Başkan Koçer mesajının devamında şu ifadelere yer verdi; “Öğretmenler; üstlendiği misyonla 2023 hedeflerine emin adımlarla yürüyen Türkiye’nin geleceğinin inşasında büyük pay sahibidir. Gelecek nesillerimiz adına umut bağladığımız gerçek güç öğretmenlerimizdir.

Bu sebepledir ki geleceğimizin teminatı evlatlarımıza emek veren her bir öğretmenimiz, milletimizin kıymetlisidir. Kültürümüzde, öğretmenler anne ve babalarımız kadar değerli, aziz ve muteber sayılmaktadır. Zira bizler, ilim ve irfan sahibi kimselere hürmet etmeyi, bize bir harf dahi öğreten kimsenin karşısında saygıyla eğilmeyi şiar edinmiş bir milletiz. Öyle ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ‘Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’ diyerek, Cumhuriyet nesillerini öğretmenlerimize emanet etmiştir. Yurdumuzun her bir köşesinde fedakârca çalışan, en zorlu şartlarda dahi mesleklerini sevgiyle icra eden öğretmenlerimiz, her türlü övgü ve takdire layıktır. Gönüllerimizde müstesna bir yere sahip olan öğretmenlerimize ne kadar minnet duysak azdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, ebediyete irtihal eden öğretmenlerimize Mevla’mdan rahmet diliyor, tüm eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü tebrik ediyorum. Dedi.

Fatih Atalay
İletişim: 0532-698 45 86

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.