Bölge HaberleriGenelGündemYalıhüyük Gündemi

Diyanet Vakfı Yalıhüyük Şubesinden İdlib’ e 3 Konteynır Ev

Türkiye Diyanet Vakfı Yalıhüyük Şubesi Türkiye Diyanet Vakfı’nın başlatmış olduğu İdlib İyilik Konutları Kampanyasına 3 Evle Destek verdi.

Yalıhüyük İlçe Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Yalıhüyük Şubesi Başkanı Ahmet Karakaya: ‘’Vatandaşlarımız Vakfımızın başlatmış olduğu bu hayır hareketine rağbet gösterdiler. Bir ev bedeli  8.500 TL olmak üzere 3 ev bedelini İdlibe gönderdik. Toplamda 25.500 TL bir hayır gönderilmiş oldu. Cami cemaatimiz ve hayırseverlerimizden Allah razı olsun.’’diye konuştu.

Karakaya;’’Kampanya kapsamında daha önce 28 metre kare olarak inşa ettiğimiz evlerimizin büyüklüğünü 38 metrekareye yükselttik. Her türlü insani koşulların düşünüldüğü 2 odalı, içerisinde banyosu, tuvaleti, mutfağı ve avlusu bulunan demir kapılı, çatısı betondan imal edilen, her türlü hava şartlarına dayanıklı betonarmeden yaptığımız iyilik konutlarımızla savaş mağduru ailelerimizin daha konforlu bir hayat sürdürmesine imkan sağlamayı hedefliyoruz.’’dedi.

Kampanya ya destek de isteyen Yalıhüyük İlçe  Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Yalıhüyük Şubesi Başkanı Ahmet Karakaya;’’ Siz de bu kampanyaya destek olarak savaş mağduru bir aileye sıcak yuva olabilirsiniz. Bir İyilik Konutu bedeli 8.500 TL olup, bir hayırsever tek başına bunu karşılayabileceği gibi, isterse ortak havuza da farklı miktarlarda bağışta bulunabilmektedir. Bağışçı tek başına 8.500 TL bağışta bulunduğu takdirde, yapılan İyilik Konutu’na bağışçının veya talep ettiği başka bir kişinin ismi verilebilecektir. ’şeklinde konuştu.

Fatih Atalay
İletişim: 0532-698 45 86

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.