Gündem

Bedia Akartürk coşturacak

Yalıhüyük e.V. Nürnberg 2. yaşını kutluyor, Yalıhüyüklüler buluşuyor…

 n

13 Haziran 2006'da Nürnberg'de kurulan ve resmi adı Yalıhüyük e.V. Nürnberg olan Nürnberg Yalıhüyüklüler Derneği, kuruluşunun 2. yıldönümünü 17.05.2008 tarihinde düzenleyeceği etkinlikle kutlayacağını bildirdi.

Dernek yetkililerinin verdiği bilgilerde, Nürnberg yakınlarında yaklaşık 700 kişi kapasiteli bir düğün salonunda düzenleyecekleri organizasyona tüm Yalıhüyüklüleri davet ettiler. Dernek yönetimi, almış oldugu karar neticesinde, güzel bir organizasyon gerçekleştirebilmek amacıyla hiçbir fedakarlıktan kaçınmaksızın çeşitli hazırlıklar yaptıklarını, yöremizin sanatçısı olmasına rağmen  hemşerilerimizin yıllardır özlemini duyduğu sanatçı Bedia Akartürk eşliğinde unutulmaz bir şölen düzenlemeye karar verdiklerini açıkladı.

Şölene bütün Avrupa genelindeki hemşerilerimizin davetli olduğu, katılmak isteyen hemşehrilerimizin aşağıda ismi belirtilen yetkililer ile bağlantıya geçebilecekleri bildirildi.

Şölen etkinlikleri çerçevesinde düzenlenecek programda yer almak için, yetenekli hemşehrilerimizden yeteneklerini sergilemek isteyenlerin önceden müracaatta bulunmaları rica olunurken, program akışında diğer bir orkestranında hazır bulunacağı, şiirler okunup, bir adet otomobil ile televizyon, bilgisayar ve çeşitli eşyaların hediye olarak verileceği eşya piyangosu düzenleneceği bildirildi.

Şölen Tarihi: 17 Mayıs 2008
Saat: 18:00
Adres: Seren Düğün Salonu – Wiesbadenerstrasse 25  90427 Nürnberg-/ Schmalau
 
Müracaatlar için:
 
Orhan Acar             01704425381
Sinan Albayrak        015772001351
Mustafa (Haci) Bilge 01608030252

Site Yönetimi

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.