Gündem

Pırlanta Dergisi yayında

 Yalıhüyük Merkez İlköğretim Okulu öğrencileri eğitim kültür ve sanat dergisi çıkardılar…

Image

 

Okulun kültürel etkinlikler çerçevesinde çıkarmış olduğu derginin, Okul Müdürü Behçet Saday’ın önderliğinde ve genel yayın yönetmenliğini okulun Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmeni Medine Taşdelen tarafından yapıldığı bildirildi.

 

Pırlanta isimli kültür dergisinin editörlüğünü ise okul öğrencilerinden Beyzanur Çakıcı, Dilara Sarıtaş, Mine Civci, Ufuk Doğan, Fatma Şimşek, Rabia Çelik, Havva Yağmur Akan, Serhat Şahin ve Sıla Özdoğan isimli öğrenciler üstlendi.

 

Öürenciler çıkarmış oldukları dergi için Yalıhüyük Kaymakamı Abdullah Abid Öztoprak’ı Makamında ziyaret ettiler. İlçe Kaymakamı Öztoprak’ın İlçe Merkez İlköğretim Okulu öğrencilerinin yaptığı bu çalışmayı çok beğendiği kaydedildi.

 

Ziyaret sonrası sorularımızı yanıtlayan Merkez İlköğretim Okulu Müdürü Behçet Saday verdiği bilgilerde: ”Bu dergi başta Formatör öğretmenimiz Medine Taşdelen hocamızın olağanüstü gayretleri ve öğrencilerimizin özverili çalışması sonucu ortaya çıkmıştır. İmkânlarımızı zorlayarak böyle bir çalışma ile bin adet dergi çıkarmış bulunuyoruz. Amacımız öğrencilerimizi böyle sosyal faaliyetlere yönlendirmek bilgi birikimlerini ve becerilerini paylaşmalarını sağlamaktır “şeklinde konuştu.

 

Haber: Fatih Atalay

Site Yönetimi

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.