Bayram rahmet ve merhamettir

Tüm müslümanların mübarek Ramazan Bayramını tebrik ederiz…

Bayram Duası

Ey rahmeti gazabından daha fazla olan Allah'ım!
Senin kapının tokmağına günahkar ellerimizle dokunuyor, sonra da başımızı kapının eşiğine koyarak içimizi sana döküyoruz.

Ey Rahmeti Sonsuz!
En içten duygularımızı ve en sıcak göz yaşlarımızı sana sunmak istiyoruz.

Bizleri dinimizin ışığıyla uyanmış ve haşyetle ürpermiş hassas kullarından eyle. Kabına sığmayan vicdanlarımızı bayramın o sımsıcak günleriyle kucaklaştır.

Kendilerini derya ya salmış insanların bir müddet sonra dört bir yandan su ile sarıldıklarını duyup hissetmeleri gibi bizleri bayramın nurlu ikliminde huzurlu eyle.

Cennetin ve mülkün sahibi Allah'ım!
Bayramımızı, cennet yamaçlarında uçuşan meleklerin bayramına denk kıl. Gönüllerimizi senin, evlerimizi de ruhani varlıkların mekanı eyle. Bayramda uzatılan elleri ve sunulan ikramları sahabelerin îsar pınarında yıka.

Şivelerin en güzeli, nağmelerin en tatlısıyla ruhlarımıza demet demet besteler sun. Bakışlarımızı Kevser sularıyla temizle.

Ey her duada bulunana icabet eden ululuk tahtının Sultanı! Vicdanlarımızda patlayıp çevremize yayılan ışık tufanlarıyla etrafımızdaki maddi ve manevi engelleri nura gark et.

Işıktan, renkten ve Efendimiz'in kokusundan ördüğün kubbelerde yankılansın yine ismin. Yanan ruhlarımıza ve bedenlerimize meleklerin kanatlarıyla esenlik sun.

Ey her şeyi hakkıyla duyan ve duyuran Allah'ım!
Minarelerden yükselen sesleri ve mihraplarda biriken ukba buudlu iniltileri hasretinle tutuşanlara duyur. ''Lütfunu artır ey Allah'ım.''

Ey çaresizlerin çaresi!
Dünyanın türlü yerlerinde ezilen inanmış gönülleri ve seni yaşarken solukları kesilmek istenenleri varidatınla kuşat, onları vuslat müjdesiyle güçlendir. Sana inanmayanların kalplerini de bir an önce temizle; dillerini seni çağıran dillere tebdil et ve alınlarını secdeyle dost eyle.

Ey her şeyi gören ve en güzeliyle muamele eden Allah'ım!
Bizleri hakiki bayramların sevinciyle tebessüm ettir. İçimizi bayram heyecanıyla doldur, alınlarımızı dolunay gibi parlak kıl. En tatlı yeller gibi ve tensim serinliğiyle tenlerimizi sar.

Ey her şeyi gören Rabbimiz!
Gözlerimize cennet yamaçlarını temaşa ettir. Şelaleler gibi sinelerimizi tatlı bir akıntıyla okşa. Senin heyecanınla yürüt ayaklarımızı. Senin beyanınla coştur dillerimizi ve senin aşkınla çağlat gönüllerimizi.

Ey bizleri hâlden hâle dönüştüren Yüce Allah'ım!
Senin için göç eden bir Kureyş de biz olamadık; lakin Sen bizim hâlimizi en güzel şekle dönüştür ve bizleri de muhacirin kabul et.

Tenlerimizi her türlü tembellikten ve uyuşukluktan kurtar. Bizleri gaflet uykusundan uyandır, hizmet yolculuğu için yollara dök, ta ki kalmasın el uzatılmadık bir mahzun gönül.

Ey her şeye hükmü geçen Allah'ım!
Bayram tekbirlerinin ferahlatıcılığıyla yelkenlerimizi doldur, dostlarımızı ve sevdiklerimizi bağrımıza sımsıkı basmayı nasip eyle.

Çeşitli nedenlerle bayramı yaşayamayan kardeşlerimizin ruhlarında da bu yankıyı uyandır.

Rabbimiz!
Sinelerimizi imanî heyecanla şahlandır ve dillerimizin bağını çöz; zira dillerimiz heyecansız, ihtiyaçlarımız ise boyumuzu aşkın.

Ey Rab!
Senin varlığını duymak bir cennet. Ne olur bizi de bu duygu ile âbâd et.

Ey talihsizlerin sığınağı, ey âcizlerin güç kaynağı, ey dertlilerin tabibi ve ey yolda kalmışların hâdîsi ve yol göstereni!
Sen saltanat dairen içinde en küçük şeyleri görür, en cılız sesleri işitir, hiçbir şeyi ve hiçbir kimseyi cevapsız bırakmazsın.

Ne olur icabet buyur ey Rahîm ü Rahmân!

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
emoji-5
Emoji
Bayram rahmet ve merhamettir

Bültenimize abone olun, yeni haberleri bildirelim.

Yalıhüyük hakkındaki yeni haberlerden haberdar olmak için ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlatın.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Yalıhüyük.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!