Gündem

Yalıhüyük’ün köy yolları asfaltlanıyor

Yalıhüyük'e bağlı Arasöğüt köyü yolu ile ilçe merkezi arasındaki yol asfaltla kaplanıyor…

 

İl Özel İdaresi ekiplerince yapılan Arasöğüt -Yalıhüyük arasındaki 2.5 km yol asfaltlandı.

Asfaltlama çalışmalarını yakından takip eden Yalıhüyük Belediye Başkanı Celal Özmen konu ile ilgili olarak verdiği bilgilerde :”İl özel idaresince kurulan komisyonun aldığı kararla İlçemize bağlı Arasöğüt yolu asfaltlama çalışmaları yapılıyor. Bu asfaltlı  yol sayesinde Arasöğütlü hemşerilerimiz İlçemize  gelirken çevre  yolunu  kullanmadan hem daha  kısa  hem de  güvenli  bir şekilde gelebilecekler. İl özel idaresinden gelen ekiplere bizde belediye olarak tam destek veriyoruz.”dedi.

Öte yandan İl Özel İdaresi Müdürlüğü'nce  kurulan komisyon kararı ile Çiftlik köyü bağlantılı Düvenci yolu, Kayacık yolu, Hayrat yolu, Bademli bağlantılı Çite yolu, Saray bağlantılı Karacakuyu yolunun komisyon kararından sonra asfaltlanacağı belirtiliyor.

Yalıhüyük bağlantılı bu yolların yapımı esnasında ilçe sınırlarında bulunan altyapıda oluşan rögarlardaki hasarı giderdiklerini belirten Yalıhüyük Belediye başkanı Celal Özmen, altyapıda sorunların ve eksiklerin bitene kadar çalışmalarının devam edeceğini belirterek, Konya AkParti Milletvekili Harun Tüfekçi’ye de desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Haber: Fatih Atalay

Site Yönetimi

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.