Gündem

İl Genel Meclisi üyesinden 23 Nisan Mesajı

 

MHP İl Genel Meclisi üyesi Recep Akyıldız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

Akyıldız mesajında;
‘’Değerli Yalıhüyüklüler, sevgili çocuklar;    Yüce Türk milletinin ortak iradesinin eseri olan TBMM’nin açılışının 90. yıl dönümünü 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk bayramını büyük coşku ve gururla kutluyoruz.
Büyük uyanışını gerçekleştirerek işgal girişimlerine baş kaldıran Türk Milleti yüce Atatürk’ün önderliğinde yürüttüğü kurtuluş savaşı ile tarih önünde büyük bir sınav vermiş haklılığını tüm dünyaya kanıtlamıştır.
Kurtuluş savaşı ile birlikte Vatandaşlarımızın düşünce ve duygularının ortak ürünü olan ulusal idareyi üstün kılan Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur.
Ulusumuzun en değerli varlığı çocuklarımız, barışın ve sevginin umudun ve kardeşliğin temsilcileri yarınlarımızın teminatıdırlar.
Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bizlere bağımsızlığımızı armağan eden birinci meclisimizin Kahraman üyelerini aziz şehitlerimizi gazilerimizi ve Milli mücadelede emeği geçmiş olan herkesi rahmet minnet ve şükranla anıyor. Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın, İlçemizin ve Türk Milletinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.’’

Recep Akyıldız
İl Genel Meclisi Üyesi

 

Site Yönetimi

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.