Çapa işçilerine Kaymakam sahip çıktı

featured

 

İşsiz kalan çapa işçilerine Yalıhüyük Kaymakamı Muharrem Eligül sahip çıktı.

Kahramanmaraş ve Gaziantep illerinden pancar çapası yapmak suretiyle ekmek parası kazanmak için Yalıhüyük’e aileleri ile birlikte gelen çapa işçileri, işlerinin açılmaması sonucu Yalıhüyük Belediye hizmet binası yanındaki araziye kurdukları çadırlarda yaşam mücadelesi veriyor.

İşçi aile reislerinin müracaatı üzerine harekete geçen Yalıhüyük Kaymakamı Muharrem Eligül, İlçe İdare Kurulu’nu toplantıya çağırarak mağdur duruma düşmüş işçi ailelerini mercek altına aldı.

Toplantıda alınan kararlar gereğince Yalıhüyük Belediyesi, Emniyet birimleri, Milli Eğitim Müdürlüğü ve sağlık ekipleri alarma geçti.

İlk olarak emniyet birimlerince kimlik tespitleri yapılan işçi ve aileleri, Yalıhüyük Sağlık Ocağı doktorlarınca sağlık tarmasından geçirildi. Aşısı olmayan çocuklara aşıları yapıldı. Yalıhüyük Kaymakamlığı gıda ve maddi yardımda bulunurken, Belediye’de içme suyu sağladı. Altyapı hizmetlerini tamamladı.

Çapa işçileri okul çağındaki çocuklarını beraberinde getirdikleri için öğrencilerin eğitimleri kesintiye uğramıştı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işçi aileleri ile görüşerek sekiz öğrenciyi Yalıhüyük Merkez İlköğretim Okuluna misafir öğrenci olarak kaydını yaptı. Bu öğrencilerin öğle yemeklerinin teminini sağlayacak.

İlçede başta Kaymakamlık olmak üzere diğer idari birimlerin seferber olduğu çapa işçilerine yapılan yardım sosyal devlet ilkesinin güzel bir örneği olarak değerlendirildi.
Sezon boyunca farklı yörelere ekmek parası kazanmak için giden ve Yalıhüyük’te bulunan çapa işçileri başta İlçe Kaymakamı Muharrem Eligül olmak üzere Belediye Başkanı Celal Özmen’e İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Koç’a ve diğer katkı sağlayan birimlere gösterdikleri ilgiden ve yardımlardan dolayı teşekkür ettiler.

Not: Haberin görüntülerini videolar bölümünden izleyebilirsiniz

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
emoji-5
Emoji
Çapa işçilerine Kaymakam sahip çıktı

Bültenimize abone olun, yeni haberleri bildirelim.

Yalıhüyük hakkındaki yeni haberlerden haberdar olmak için ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlatın.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Yalıhüyük.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!