Gündem

5. Gölcük yaylası Kültür ve sanat festivaline davet

Yalıhüyük Belediyesinin organize ettiği Bu yıl 5.si düzenlenecek olan 5. Gölcük Yaylası Kültür ve sanat festivali hazırlıkları tüm hızı ile devam ediyor.

25 Temmuz 2010 tarihide Yalıhüyük’ün Gölcük Yaylasında yapılacak olan festival 09 00 da başlayacak ve aynı gün saat 20 00 de sona ereceği belirtildi.
Projeyi hazırlayan Yalıhüyük Belediye Başkanı Celal Özmen festival ile ilgili olarak şunları söyledi;”Devletimizin ulusal politikasına uygun olarak unutulmaya yüz tutmuş gelenek, görenek, örf ve adetler ile yöresel kıyafet, yemek ve oyunlarımızın gelecek nesillere aktarılmasının yanı sıra günümüzde yozlaşan insanlık, arkadaşlık, dostluk ve kardeşlik bağlarının güçlendirilmesi amacıyla yöre halkımızı kaynaştırmak, Milli ve manevi duyguları geliştirip güçlendirmek, insanlarımızın moral motivasyonlarını yükselterek yerel kültürel, tabii ve tarihi değerlerimizi ve zenginliklerimizi yaşatıcı, yaygınlaştırıcı ve özüne sadık kalarak ulusal ve uluslar arası düzeyde tanıtımını sağlamaktır”dedi.
25 Temmuz da yapılacak 5. Gölcük yaylası Kültür ve sanat festivaline Yurt içi ve yurt dışında yaşayan İlçe ve Bölge halkını davet eden Özmen Hemşerilerimizin katkıları ve katılımları ile güzel bir şenlik şölen yaşayacaklarını umduğunu belirtti.
 

Festival için iletişim adresi;
Aşağı  mahalle sahil yolu caddesi
no:20/1 42470 Yalıhüyük Konya
Tel-fax:0332 571 61 81-82-83
E mail:yhuyuk.bl@hotmail.com

 

Site Yönetimi

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.