Gündem

Suğla kanalında binlerce balık öldü

 

Suğla kapalı Havzası Yalıhüyük Sulama Birliği İstasyonu yanında bulunan, Çiftlik, Saray drenaj kanalında binlerce balık telef oldu.

Ela göz, Çin Irmağı, Kesecik Köprü suyu Gökhüyük, Seydişehir Akçay deresinden gelen Çiftlik, Saray drenaj kanalı vasıtasıyla Suğla kapalı Havzasına dökülen kanalda; Sazan, Çin çapağı, Sıraz, Akbalık, Levrek ve Yağ balığı türü binlerce balık öldü.

Yalıhüyük Sulama Birliği İstasyonu yanında bulunan Çiftlik Saray Drenaj kanalının bulunduğu yere giden Yalıhüyük Kaymakamı Muharrem Elgül olayı yerinde inceledi. Kaymakamlıkça Kriz masası oluşturuldu.
Konu ile ilgili olarak bilgi veren Yalıhüyük Kaymakamı Muharrem Eligül; Olayı öğrenir öğrenmez kriz masası oluşturduk. Faks yolu ile acilen ilgili birimlere resmi olarak konuyu bildirdik. İlçe Tarım Müdürlüğümüz ekipleri sudan ve ölü balıklardan numune alarak İl Tarım müdürlüğü İl kontrol laboratuarlarına numuneleri gönderdiler. Çiftlik Saray drenaj kanalında gerekli emniyet tedbirlerini aldık”dedi.

Binlerce balığın ölüm sebebinin yapılan laboratuar sonuçlarından sonra belli olacağı belirtilirken Yalıhüyüklü balıkçılar sorunun bir an evvel çözümlenmesini istediler.

 

Site Yönetimi

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.