Gündem

Aktaş Mantar’da Rekolte yüksek

Aktaş Mantar üretim tesislerinde Mantar üretimi aralıksız devam ediyor.

 

Yalıhüyük’te faaliyet gösteren Aktaş Mantar üretim tesisleri 630 metre kare kapalı alanda bulunan 8 kompost odasında etap etap üretimine devam ediyor.
Üretime geçtiğimiz aylarda geçen Aktaş Mantar üretim tesislerinde 30 ton kültür mantarı üretildiği kaydediliyor. Mantar veriminin yüzdeliğinin oldukça yüksek olduğu belirtilirken Türkiye ortalaması %27 verim oranını bir hayli geçtiği Aktaş mantarda bu oranın %35-%37 ye kadar çıktığı belirtiliyor.
Öte yandan İlk etabın son odasında son kesimin bitmesi ile İkinci etap’ta kompostlar hazırlandı. İlk iki oda da kompost hazırlık çalışmaları devam ederken 3-4. odada kuluçka dönemi başladı. Hazırlanan kompostlar naylonla örtülerek beklemeye alındı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Aktaş Mantar yöneticilerinden Ahmet Aktaş;’’Uyguladığımız planlarımız şuana kadar yerinde gidiyor.10 gün sonra yeni ürünü elde etmeyi bekliyoruz. Hiçbir aksaklık yaşanmaması için gece gündüz işimizin başındayız. Rekolteden memnunuz. Şuan itibaren Türkiye ortalamasının üstünde verim alıyoruz. Teknik personelden işçilere gösterdikleri performanstan dolayı teşekkür ediyorum.’’dedi.
Üretimin artarak devam etmesi tesisin olumsuz kış şartlarından etkilenmemesi hem üreticileri hem de tüketicileri sevindiriyor.

 

Site Yönetimi

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.