Gündem

İstiklal Marşımızın kabulünün 91. yılını kutladık

 

 

İstiklal Marşımızın kabulü ve Mehmet Akif’i anma programı Belediye düğün salonunda yapıldı.

 

İstiklal Marşımızın kabulünün 91.  yıl dönümü  nedeniyle

  hazırlanan anma  programına Yalıhüyük Kaymakamı Muharrem Eligül, Belediye  Başkanı Celal Özmen,İlçe Garnizon kamutanı,İlçe Emniyet amiri İbrahim Aslan , İlçe  Milli Eğitim Müdürü İhsan Koç ,daire amirleri ,öğrenci  velileri ve öğrenciler katıldı.
Program, Saygı  duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile  başladı. Sunumunu İlköğretim Okulu öğretmeni Saliha Anıl’ın yaptığı anma programında Mehmet Akif’in hayatı, Akif’in şiirlerinin okunması ile program devam etti.
Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı İstiklal marşının tamamını okuma yarışmasına İlköğretim öğrencilerinden  57 kişi katıldı. İki kademe kategoriden oluşan yarışmada 1. kategoride Rümeysa Gözel,2. kategoride ise Beyzanur Özmen birinci oldu.
İstiklal Marşını okuma yarışmasında1. Kategoride birinci olan Rümeysa Gözel ödülünü İlçe Kaymakamı Muharrem Eligül’den alırken 2. kategori birincisi Beyzanur Özmen’de ödülünü Belediye Başkanı Celal Özmen’den aldı. Diğer protokol üyeleri de yarışmada ikinci ve üçüncü olan öğrencilere ödül verdi.
Programın ilerleyen bölümlerinde İlköğretim Okulu öğrencilerinin hazırladığı İstiklal Marşımızın kabulünü konu alan skeç’te salonu dolduran izleyiciler tarafından büyük alkış aldı.
Program okunan şiirlerin ardından sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Site Yönetimi

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.