Gündem

Fransız turistler Yalıhüyük’e bisikletle geldi

 

Fransa’nın Paris Kentinden Muğla Marmaris’e gelen Camille de IReissac ve nişanlısı Benoit Ilaas Bisiklet üzerinde çıktıkları Türkiye turunda Yalıhüyük’e gelerek mola verdiler.

 

Bisiklet üzerinde Marmaris’ten yola çıkan Fransız turistler Antalya’ya oradan Seydişehir’e ve Yalıhüyük e geldi. Yalıhüyük’te yemek molası veren Camille de IReissac ve nişanlısı Benoit Ilaas Paris’ten 7 ay önce yola çıktıklarını belirterek Türkiye’yi bisikletle tur atmanın keyfini yaşadıklarını ifade ettiler. Turistlerden Camille IReissac geçen yıl İstanbul’da Yıldız Teknik Üniversitesinde Şehir Planlamacılığı okuduğunu ve bir yıl eğitim gördüğünü belirterek Türkçeyi bu şekilde öğrendiğini ifade etti.
Türk halkını ve İlçe halkını çok nazik ve kibar bulduklarını söyleyen Camille de IReissac yemek molasından sonra Bozkır’a oradan Konya’ya bisikletle gideceklerini söyledi. Yolculuklarına Konya’dan sonra İstanbul’a devam edeceğini belirten nişanlı çift Bisikletle yolculuk ediyor olmaktan oldukça mutlu olduklarını ifade etti.
Sözde ermeni yasa tasarısının Fransa Meclisinde Kabulüne Fransa Halkı nasıl bakıyor’’sorusu üzerine tüm içtenlikleri ile cevap veren Camille de IReissac ve nişanlısı Benoit Ilaas :’’Bu konu tamamen politik Fransa halkı bununla ilgilenmiyor. Bizler Türkiye’yi ve Türk insanını seviyoruz.Çok kibarlar ve nazikler.’’dedi.
Yalıhüyük’te verdikleri mola’dan sonra Bozkır’a hareket eden Fransız turistler Yalıhüyüklülere gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ettiler.

Site Yönetimi

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.