Gündem

Öğretmenler günü için program düzenlendi

24 Kasım Öğretmenler günü Yalıhüyük Çok Programlı Lisesinde düzenlenen programla yapıldı.

Programa İlçe Kaymakamı  Onur Kökçü, Garnizon komutanı Kemal Ülke, İlçe Emniyet Amiri İbrahim Aslan’ın yanı sıra daire amirler i Öğrenci velileri öğrenciler ve öğretmenler katıldı.
ÇPL Okulu salonunda gerçekleşen program Saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşının okunması ile başladı.
Törende açılış konuşmasını 5-A SINIF Öğretmeni Ayşe Altınsoy Yalımkılınç yaptı.
Atatürk’ün düşüncesi ile ,Mevlana’nın sevgisiyle,Yunus’un aşkıyla  gelecek nesillere şekil veren siz değerli öğretmenlerim diyerek söze başlayan Yalımkılınç;’’Öğretmenlik ,insanlık tarihinin en önemli ve ölümsüz  mesleğidir.Öğretmen İnsanların kendi ayakları üzerinde durmasını sağlayan ,yaşamları boyunca ,kendilerine  gerekebilecek bilgileri  kazanmalarına yardımcı olan ,ve topluma arkasını dönmeden ,toplumun  sürekli  önünde giden bir gönül eridir..Bunlardan dolayı ,karşısına çıkabilecek zorluklar kendisini yıldırmayacaktır, yıldırmamalıdır.’’dedi.
Yalımkılınç konuşmasının sonunda;’’Yeri doldurulamaz öğretici ,eserine kıymet biçilemeyen varlık,kendini tüketerek,etrafını aydınlatan  mum,tahammülü seven ideali her an muhtaç olduğumuz doktor,gerçeğin  ve idealinin üstadı,dünyanın en büyük sorumluluğuna sahip insandır,Öğretmen.Bu günün değil yarını düşünürsek ,gelecek çok daha iyi olacaktır.Bunu da biz  Öğretmenler başaracaktır.’’diye konuştu.
Öğrencilerin günün önem ve anlamına uygun şiirler okuması öğrencilerin hazırladığı skeçler ve oratoryo gösterimi yaptılar.
Programın son bölümünde Şiir ve kompozisyon dalında dereceye girenler İlçe Kaymakamı Onur Kökçü ve diğer protokol üyelerinden hediyelerini aldı.

Site Yönetimi

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.