Gündem

Yalıhüyük’te Okul sütü dağıtımına başlandı

 

Milli Eğitim, Gıda Tarım ve Hayvancılık ve Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen proje kapsamında, Yalıhüyük’te okul sütü dağıtımına başlandı.

Proje kapsamında Yalıhüyük İlk okulu’nda süt dağıtım töreni düzenlendi.
Törene İlçe Milli Eğitim Müdürü Nizamettin Doğan ,İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İhsan Koç’ta katıldı.
Okul Müdürü Kadir Genç, Süt dağıtım projesi ile ilgi olarak verdiği bilgilerde; 2012-2013 Eğitim ve Öğretim yılında Gıda Tarım ve Hayvancılık ile Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığının ortak projesinde Hayata geçirilen Okul Sütü projesi kapsamında Yalıhüyük İlk Okulu, anasınıfı, birinci, ikinci, üçüncü ve dördüncü sınıfları kapsayan haftada Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri olmak üzere haftada üç gün süt dağıtımına başlandığını belirtti.
Yalıhüyük Milli Eğitim Müdürü Nizamettin Doğan; öğrencilere hitaben konuşmasında ; “Okul Sütü Projesi, öğrencilerimizde süt içme, dengeli beslenme alışkanlığı kazandırarak bedensel ve zihinsel gelişimlerine katkıda bulunmayı ve Sağlıklı nesiller yetiştirmek amaçlamaktadır.  ’’dedi.
Konuşmaların ardından Milli Eğitim Müdürü Nizamettin Doğan ve Öğretmenler öğrencilere süt dağıttı. Öğrencilerin ise sütleri büyük bir istekle içtikleri gözlemlendi.

Site Yönetimi

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.