Gündem

Yalıhüyük’te Dünya Kitap günü kutlandı

Yalıhüyük Orta Okulu ve İlk Okulu Kültür ve edebiyat kolu öğrencileri Dünya Kitap günü’nü düzenledikleri etkinlikle kutladılar.

Yalıhüyük İlk Okulu sınıf öğretmeni Ayşe Altınsoy Yalınkılıç ve Yalıhüyük Orta Okulu Türkçe öğretmeni Saliha Anıl yönetimindeki Kültür Edebiyat kulübü öğrencilerinin hazırladığı programda Günün önemini anlatan şiir, skeç ve konuşmalardan oluşan Program Okul bahçesinde gerçekleşti.
Okul önündeki programdan sonra İlçe Meydanına bir de yürüyüş gerçekleştiren Kültür ve Edebiyat kulübü öğrencileri, Okuma alışkanlığının küçük yaşlarda kazanılması gerektiğinin bilincinde olduklarını bu bilinci genişletmek ve daha geniş kitlelere yaymak amacı ile bu tür faaliyetlere devam edeceklerini ifade ettiler.
Öğrencilerin, Her gün ilk 20 dakika gerçekleştirilen okuma çalışmalarının ardından Okuma Yürüyüşü ile; Okuyan insan, Okuyan toplum, adı altında ‘’Yalıhüyük Okuyor’ etkinliğine büyük önem verdiklerini söylediler.
Okul bahçesinde sona eren programdan sonra İlçe Merkezine ellerinde dövizlerle ilerleyen kulüp öğrencileri Yalıhüyük Halkı ile birlikte kitap okudular.
Yaptıkları çalışmanın bir örnek olması açısından oldukça önemli olduğunu belirten öğrenciler, İlçe Meydanında tüm Yalıhüyük’e kitap dolu bir yaşam temennisinde bulunarak etkinliklerini tamamladılar.

Site Yönetimi

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.