GündemPolitika HaberleriSporYalıhüyük Gündemi

Mahalle parklarına spor merkezi yapılıyor

Yalıhüyük’te bir parka yerleştirilen fitnes aletleri sayesinde vatandaşlar spor yapma imkânına kavuştu.

Yalıhüyük  yukarı mahalle de ,Konya  Büyükşehir belediyesi ve  Yalıhüyük  Belediyesi işbirliği ile  yapılan fitnes  spor  aletleri merkezi faaliyete geçti.Her yaş gurubunun faydalanabileceği spor  aletleri sayesinde  mahalle sakinlerine spor  yapma  imkanı sunuyor.
Belediye Başkanı Celal Özmen yaptığı açıklamada, spor yapmanın sağlıklı bir yaşam için oldukça gerekli olduğunu ifade ederek, İlçe merkezindeki parkları fitnes aletleri ile donatmanın çabasını gösterdiklerini belirtti.
Bir park içerisine yerleştirdikleri fitnes aletleri ile mahalle sakinlerinin spor yapma imkanına kavuştuğunu anlatan Başkan Celal Özmen;’Büyükşehir Belediyemizin katkıları ile  Yukarı Mahallede bir  parka ilk fitnes  spor  aletlerini yerleştirdik. Yine  İlçemizde iki ayrı noktada  aynı sistemi kuracağız. Bunların birisi Okulların olduğu bölgede diğeri ise  aşağı mahallede olacak. Çocuklarımız  öğle aralarında  ve tatil günleri burada spor  yapabileceği gibi akşam boş saatlerinde annelerimizin spor  yapabilmelerine olanak sağlamış olacak.Daha ilk günden  bayanların  ilgi gösterdiklerini gözlemliyoruz.’’diye konuştu.

Site Yönetimi

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.