GenelGündemYalıhüyük Gündemi

Kutlu Doğum haftası etkinlikleri başladı

 

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri tüm Türkiye’de olduğu gibi Konya’nın Yalıhüyük ilçesinde de başladı.
İlçe Müftüsü Muhammet Ali Özer, bu yılki Kutlu Doğum Haftası’nın amacına uygun ve dolu dolu geçmesi için müftülük olarak bir dizi etkinlikler hazırladıklarını söyledi.
Yalıhüyük İlçe Müftülüğü hazırlamış olduğu programlarla haftayı kutlayacak. Yalıhüyük İlçe Müftülüğü tarafından hazırlanan Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında ilk olarak, Yalıhüyük Müftüsü Muhammet Ali Özer ve beraberindeki heyet İlçe Kaymakamı Onur Kökçü Başta olmak üzere Tüm Kamu ve kurumları ziyaret ederek Konya Müftülüğünün hazırlamış olduğu Peygamberimiz Din ve Samimiyet isimli dergi ve Müminler için ideal örnek Hz. Muhammet isimli kitap hediye etti.
Etkinliklerde Salı günü ise Şehit ve Gazi yakınlarının evleri ve  Esnaf ziyaretleri yapılacak. Çarşamba günü de Belediye Düğün salonunda Hz.Peygamber (s.a.v.) Din ve Samimiyet isimli konferans düzenlenecek. Konferansa konuşmacı olarak Bozkır İlçe Müftüsü Veli Çömçe katılacak.
Etkinlikler Perşembe günü de devam edeceği, Bayanlara Merkez Camiinde sohbet düzenleneceği bildirilirken, Katılımcılara çeşitli hediyelerin verileceği kaydedildi.
Kutlu Doğum haftasında son program ise Cuma Günü Kuran Kursuna katılan Öğrenciler Tarafından tüm Cami Cemaatine aşure ikramı yapılarak son bulacağı bildirildi.

Site Yönetimi

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.