GündemYalıhüyük Gündemi

Düğün salonunda tadilat ve bakım çalışmaları başladı

Yalıhüyük Belediyesine ait düğün salonu tamir bakım ve onarım çalışmaları hızla devam ediyor.

Düğün salonu dış duvarlarına yağlı boya ile yazıların silinmesinin de yapıldığı tadilatta yaz dönemleri düğün merasimlerinin gerçekleştiği açık alana da sahne yapılarak daha güzel bir görünüm kazanması hedefleniyor.

Çalışmaları yakından takip eden Belediye Başkanı Hasan Koçer;’’ Uzun yıllardır Belediyemize ait   düğün salonu hizmet veriyordu. Zamanla duvarlarında çatlaklar oluşmuş, bazı camları kırılmış ve boya ihtiyacı gelmişti. Bütün bunları yeniden düzenleyerek ilçe halkımızın hizmetine sunacağız.’’dedi.

Düğün salonunda en büyük sorunun ise dış duvarlarına yağlı boya ile yazıların yazılması olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Hasan Koçer;’’Duvarlara yazılan yazılar görüntü kirliliği oluşturduğu gibi İlçemize de yakışmıyor. Düğün salonumuz herkesin ortak kullandığı Milli bir servet. Maalesef duvarlarına yazılar yazılarak kötü bir görüntü oluşuyor. Buradan bir çağrı yapıyorum. Lütfen duvarlara yazı yazmasınlar, yazanları görürlerse de bizleri bilgilendirsinler. Burası hepimizin ortak malı hep birlikte korumalıyız.’’dedi.

Düğün salonu yanı Belediye Parkı alanında da düzenlemeler yaptıklarını ifade eden Başkan Koçer; Dışarıda sahnenin olduğu yerde belli bir düzen yoktu. Buraya bir platform yaparak sahne alanının daha düzenli bir hale gelmesi için çalışmalarımız sürüyor. Düğünlerde davetlilerin oturduğu alanları da düzenleyerek daha güzel ve rahat bir ortamda vakit geçirmelerini sağlayacağız. Sahne ve alan ışıklandırması yaparak da burada yapılan düğünler daha güzel bir ortamda gerçekleşmiş olacak.’’diye konuştu.

 

dugunsalonu (2)

Fatih Atalay
İletişim: 0532-698 45 86

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.