GündemYalıhüyük Gündemi

YALIHÜYÜK ÇİFTÇİLERİ KONYA TARIM FUARINI GEZDİ

Yalıhüyük İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından İlçe çiftçilerini 27-31 Mayıs tarihleri arası Konya ‘da açılan Tarım Fuarına götürdü.

Teknik gezi, İlçedeki Çiftçilerin gelişen tarım teknolojilerini yerinde görerek ufuklarının ve vizyonlarını genişletmek amacı ile 30 Mayıs Cuma günü gerçekleştirildi.

Tarım ile ilgili teknolojik imkanlardan faydalanmak ve çiftçiler için yeni hedefleri belirlemek amacı ile teknik gezi düzenlediklerini ifade eden Yalıhüyük İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hasan İnar Teknik gezinin amacına ulaştığını belirterek;’’Her yıl düzenli olarak katıldığımız Uluslararası Tarım fuarına yine çiftçilerimiz ile birlikte teknik bir gezi düzenledik. Sürekli Fuarı takip eden çiftçilerimiz için minimum enerji ile Maksimum tarımsal üretimin nasıl gerçekleştiğini görmek, bununla ilgili bilgi sahibi olduk. İlçemizde tarımsal alanlara uygun alet ve ekipmanları tespit ettik. Çiftçilerimiz birçok konuda da ayrıca bilgi sahibi olduklarını gözlemledik. Katkılarından dolayı İlçe Kaymakamımız Sayın Onur Kökçü’ye teşekkürlerimizi sunuyoruz.’’şeklinde konuştu.

Konya da her yıl uluslararası açılan tarım ve Tohum fuarlarını çiftçiler ile birlikte takip edeceklerinin müjdesini veren İnar, Gönül ister ki böyle fuarlar her yıl bir defa değil daha fazla olsun diyerek sözlerini tamamladı.

Fatih Atalay
İletişim: 0532-698 45 86

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.