Bölge HaberleriEğitim HaberleriGenelGündemYalıhüyük Gündemi

ÖĞRENCİLERDEN KAYMAKAMA ZİYARET

yalıhüyükkariyer  (1)

Yalıhüyük Ortaokulu ve Anadolu Çok Programlı Lisesinin kariyer meslek tanıtım günü programı çerçevesinde öğrenciler Yalıhüyük Kaymakamı Ali Polat’ı Makamında ziyaret etti.

Proje amacının, Öğrencilerin meslekler hakkındaki bilgisini artırmak, değişik meslekleri tanımalarına imkân vermek, Mesleğin tüm özelliklerinin, o meslekle çalışanlar tarafından anlatılması ile öğrencilerin mesleği tüm ayrıntıları ile tanımalarını sağlamayı hedefliyor.

Yalıhüyük Ortaokulu müdürlüğünün yaptığı proje kapsamında öğrencilere destek veren, Kaymakam Polat Okula giderek öğrencilere kariyer ve meslek edinme konusunda bilgi verdi.

Meslek alanlarını yerinde görmek daha fazla bilgi toplamak için Yalıhüyük kaymakamlığına gelen öğrencileri Makamında kabul eden Yalıhüyük Kaymakamı Ali Polat Öğrencilerle sohbet ederek; ‘’Başarılı olmak istiyorsanız planlı programlı çalışmalısınız. Yalıhüyük’te Öğrenci sayımızın az oluşu aslında size büyük avantaj sağlıyor. Ortaokul sonrası iyi bir lisede öğrenim görmek, Liseden sonra iyi bir Üniversiteye yerleşmek ve meslek sahibi olmak için çok çalışmalısınız.’’şeklinde tavsiyelerde bulundu.

Öğrencilere, Kaymakamlığı her zaman ziyaret edebileceklerini ifade eden Kaymakam Polat, ziyaretten duyduğu Memnuniyeti dile getirerek, Her öğrenciye ayrı ayrı kitap hediye etti.

Daha sonra proje kapsamında diğer meslek guruplarını öğrenmeleri için Seydişehir Garnizon Komutanı Jan.Yüzbaşı Mehmet Oyanık Yalıhüyük Ortaokulu 8. Sınıf öğrenicilerine Kariyer ve meslek seçme konusunda bilgi verdi.

Yalıhüyük Ortaokul Müdürü Orhan Balaban Projenin diğer meslek guruplarını da kapsadığını belirterek Hakim, Savcı ve diğer meslek gurupları ile ilgili eğitim ve kariyer bilgilerinin verileceğini kaydetti.

Fatih Atalay
İletişim: 0532-698 45 86

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.