Bölge HaberleriGündem

AKKİSE’DE ÖĞRETMENLERE EĞİTİM SEMİNERİ VERİLDİ

19102536_dsc00275Akkise’de sınıf öğretmenlerinin katılımı ile Sosyal ve Duygusal Becerileri Geliştirme ve Şiddeti Önleme Program Eğitimi verildi.

Akkise Atatürk İlkokulu’nda gerçekleştirilen eğitimde öğretmenlerin öğrencilere olumsuz duygularıyla,kendilerine yada çevresindekilere zarar vermeden nasıl baş edebileceklerini öğretmek amaçlandı.

İki gün süren programda  verilen eğitimler sonrası şu bilgiler öğrenildi.

“ Dört yıl boyunca uygulanacak olan bu program ile;

. Çocuklar duygularını ifade edebildikçe , karşısındaki kişinin duygusunu anlayabildikçe problem çözmenin ilk adımını atmış oluyorlar.

.Karşısındaki kişinin verdiği mesajı yorumlayabilen çocuk problem olan durumlarda uygun çözümleri bulabiliyor,dürtülerini kontrol etmeyi öğreniyor, oto-kontrolünü sağlayabildikçe birey olma yolunda ilerliyor ve kendisine olan güveni gelişiyor.Bu zincir onu okul başarısını arttırmaya kadar götürüyor.

. Sosyal -duygusal gelişimi uygun şekilde sürdüren çocukların olduğu ortamlarda;çocuklar kendilerini kontrol edebildikleri,empati kurabildikleri ve problemlere uygun çözümler bulabildikleri için olası anlaşmazlıklar önlenmiş,daha az fiziksel ve duygusal şiddet içeren ortamlar oluşturulmuş oluyor.

. İkinci Adım programı ,çocukların okulla ilk tanıştığı andan itibaren empati kurma, dürtü kontrolü, problem çözme ve öfke yönetimi becerilerinin gelişmesine yardımcı olarak onları eğitim hayatına sosyal ve duygusal açıdan donanımlı olarak hazırlar.”

Fatih Atalay
İletişim: 0532-698 45 86

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.