Eğitim HaberleriGenelKültür Sanat HaberleriYalıhüyük Gündemi

“BENİM ADIM ÇANAKKALE” SAHNELENDİ

canakkale (12)
Konya Büyükşehir Belediyesi ve Yalıhüyük İlçe Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen ‘Benim Adım Çanakkale’ isimli tek perdelik tiyatro oyunu sahnelendi.
Yalıhüyük Belediye düğün salonunda gerçekleşen tiyatro oyununa , Belediye Başkanı Hasan Koçer, İlçe Milli eğitim Müdür vekili İhsan Koç, Halk Eğitim Müdürü Mustafa Metli,Yalıhüyük Ortaokulu Müdürü Orhan Balaban,Öğretmenler,Öğrenciler ve Yalıhüyük halkı katıldı.
Tiyatro öncesi bir konuşma yapan Belediye Başkanı Hasan Koçer; ”Çanakkale Geçilmez’ düsturuyla, Türk askerinin imkansızı başararak, Vatan sevgisini ve iman gücünü en üst safhada ortaya koyarak kazandığı bu eşsiz zafer; inanılmaz fedakarlıklarla ve insanüstü mücadelelerle milletimizin yeniden doğuşunun müjdecisi olmuştur. Bu büyük ve kutlu zaferin 100. Yıldönümü münasebetiyle gerçekleştireceğimiz, Çanakkale’de yaşanan zafer destanını ve ulvi ruhu en güzel şekilde anlatan ‘Benim Adım Çanakkale’ tiyatro gösterisine gösterdiğiniz ilgiden dolayı hepinize teşekkür eder saygılar sunarım.’’dedi.

Medeniyet Okulu projesi kapsamında Konya Büyükşehir Belediyesi ve Yalıhüyük Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği, Çanakkale’de savaşında cephede ve cephe gerisinde yaşananları konu alan ‘Benim adım Çanakkale’ oyunu izleyenlere duygusal anlar yaşattı.
Tiyatro oyunu sonrasında izleyicilere Çanakkale Savaşı’nda Mehmetçiklerin kumanyasında yer alan üzüm hoşafı ve ekmek ikram edildi.

Fatih Atalay
İletişim: 0532-698 45 86

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.