Eğitim HaberleriGenelGündem

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLANDI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Yalıhüyük Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürü Nizamettin Doğan’ın çelenk koyması, akabinde saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.
Öğrenciler temsili olarak Makamlara oturdu. Yalıhüyük Kaymakamlık Koltuğuna İlkokul 3. Sınıf Öğrencisi Hatice Ormağ ,Belediye Başkanlığı koltuğuna ise Yalıhüyük Merkez ilköğretim Okulu 4. Sınıf öğrencisi Saliha PİROĞLU ‘na temsili olarak oturdu.
Yalıhüyük Cumhuriyet meydanında etkinlikler saygı duruşunun ardından İstiklal Marşının okunması ile devam etti. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına, İlçe Kaymakamı Ali Polat, Garnizon Komutanı Cumhur Dilli ve Belediye Başkanı Hasan Koçer, daire amirleri Öğrenci ve öğretmenlerin yanı sıra kalabalık bir halk topluluğu katıldı.
Programda sunumu Ortaokul öğretmeni Saliha Anıl yaptı. Kaymakamımız Sayın Ali Polat, Garnizon komutanı Cumhur Dilli ve Belediye Başkanı Hasan Koçer Öğrencilerin ve vatandaşların bayramını kutladı.
Yalıhüyük İlkokulu ve Ortaokulunun hazırladığı programda Öğrencilerin şiir okuması, folklör gösterileri ve yarışmalar izleyicilerden büyük alkış aldı. Dereceye giren öğrencilere ise Kaymakamımız Sayın Ali Polat,Garnizon Komutanı Cumhur Dilli ve Belediye Başkanı Hasan Koçer tarafından ödülleri verildi.

Fatih Atalay
İletişim: 0532-698 45 86

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.