Bölge HaberleriYalıhüyük Gündemi

YALIHÜYÜK’TE HASAT SEZONU BAŞLADI

Yalıhüyük’te Hasat sezonu başladı, Çiftçiler yeni hasat döneminden umutlu.
İlçede bulunan 25 bin dekar ekili alanda biçerdöverler çalışmaya başladı.İlçe Tarım Müdürlüğü yetkilileri kontrolleri aralıksız sürdürüyor.
Hüyük mevkiinde biçer döverleri denetleyen İlçe Tarım Müdür vekili Mevlüt Semerci;’’İlçe Tarım Müdürlüğü olarak Biçer Kontrollerini her yıl olduğu gibi bu yılda aralıksız sürdürüyoruz.Uyarılarımız,kontroller Valiliğimizin tebliğ çerçevesinde yapılıyor.Dane Kayıplarını önlemek,Aynı zamanda arazide oluşabilecek kazaları önlemek amacı ile Uyarılarımızı operatörlere ve biçer sahiplerine yapıyoruz.Bu çerçevede kazasız sıkıntısız ve verimli bir hasat dönemi temenni ediyorum.’’dedi.
Çiftçi Malları koruma Başkanı Mehmet Demir’de hasat döneminin başladığını belirterek;’’25 bin dekar suğla ve kırsal alanda buğdayımız bulunuyor.9 Biçer döver arazimizde işe başladı. Kırsal alanlarda verim düşük ancak suğla arazimizde beklentimiz yüksek. Tüm çiftçilerimize bereketli bir hasat dönemi diliyorum.İnşallah İlçemize Ülkemize memleketimize hayırlı olur.’’diye konuştu.
Yalıhüyük çiftçilerinden Ömer Pişkin’de Hasat döneminin hayırlı olması temennisi ile başladığı konuşmasında ;’’Kırsal bölgelerde beklentimizin altında bir verim oldu.Ancak taban bölgelerde daha iyi verim bekliyoruz.Yinede Allahın verdiği nimete şükrediyoruz.’’dedi.

Fatih Atalay
İletişim: 0532-698 45 86

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.