Bölge HaberleriDuyurularGündemYalıhüyük Gündemi

YALIHÜYÜK TOKİ KONUTLARINDA YENİ FIRSAT

Yalıhüyük’te yapılması planlanan TOKİ konutlarında %10 ‘a varan indirim ve başvuru yapamamış kişiler için süre 30 Eylül’e kadar uzatıldı.
Belediye Başkanı Hasan Koçer, yaptığı açıklamada, Yalıhüyük’ün güzel ve modern bir kent olma yolundaki yatırımlarından en önemli birisinin de TOKİ konutları olduğunu ifade etti.
Daha fazla vatandaşın bu yatırımdan yararlanması için müracaat tarihini 30 Eylül’ kadar uzattıklarını dile getiren Koçer,3+1,2+1 olarak planlanan TOKİ konutlarında %10 a varan indirimlerin ve müracaat edememiş kişiler için sürenin 30 Eylül’e uzatıldığı müjdesini verdi.
Başkan Koçer açıklamasında ;’’Ankara’ya giderek Toplu Konut İdaresi Başkanlığı,Finansman Daire Başkanlığında bizzat giderek İlçemizin gurbetçi yapısını dile getirdik. Toki Konutları için %10 civarında indirim gerçekleştirdik. Buna göre 3+1 dairelerde fiyatlar 157 bin TL’den 142 bin TL’ye,2+1 Konutlar için de 107 bin TL’den 97 bin TL’ye düşmüş oldu.Bu düşüşüler ile hemşerilerimiz 10 ila 15 bin arasında daha az ödeme yapmış olacaklar.’’dedi.
Öte yandan TOKİ’nin birçok kampanya gerçekleştirdiğini ifade eden Belediye Başkanı Hasan Koçer’’TOKİ web resmi sitesinin takip edilmesini isterken peşin ödemelerde %20 ila %30 oranında ödemelerin düşebileceği bilgisini verdi.
Koçer, daha önce duyurulmuş olan müracaat bedellerinde değişiklik olmadığını belirterek sözlerini tamamladı.

Fatih Atalay
İletişim: 0532-698 45 86

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.