GenelGündem

YALIHÜYÜK’TE 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMININ 94. YILI KUTLANDI

Türk Ordusunun en şanlı zaferlerinden biri olan 30 Ağustos zaferinin 94. Yılı Yalıhüyük’te düzenlenen törenle kutlandı.
Program Yalıhüyük Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk Büstü önüne Kaymakamımız Ali Polat’ın, Garnizon Komutanı Hakan Doğan’ın ve Belediye Başkanı Hasan Koçer’in çelenk koyması ile başladı.
Saygı Duruşu ve Akabinde İstiklal Marşının okunması ile devam eden programda J. Ast.Çvş Muhammet Çalışkan günün önem ve anlamını belirten konuşma yaptı.
Çalışkan konuşmasında ;’’Bu zafer Ülkemizi parçalamak ve Milletimizi esaret altına almak ,hatta yok etmek isteyen güçler tarafından yıllar boyunca sinsice hazırlanan planların o gün için sonuncusu olan Sevr paçavrasının yırtılıp atıldığı, Bu gün bu toprakların hakiki ve sonsuza kadar tek sahibi olan Yüce Türk Milletinin ve kahraman Türk Ordusunun bağımsızlığı ve hürriyeti söz konusu olduğunda nasıl şahlandığının tüm dünyaya gösterildiğinin , yeni Türkiye Cumhuriyeti Devletinin temellerinin atıldığı Türk birlik ve beraberliğinin ,kudret ve kabiliyetinin nelere muktedir olduğunun tüm dünyaya gösterildiği ve öğretildiği ,tarihte benzeri olmayan eşsiz bir zaferdir.’’dedi.
Jandarma er Eren Vuran’da günün önemini konu alan bir şiir okudu.
Yalıhüyük’te 30 Ağustos Zafer Bayramı İlçe Kaymakamı Ali Polat’ın makamında tebrikleri kabul etmesi ile sona erdi.

Fatih Atalay
İletişim: 0532-698 45 86

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.