Bölge HaberleriGündemPolitika Haberleri

BAKAN YARDIMCISI TÜFEKÇİ YALIHÜYÜK VE GÖLCÜK YAYLASINI ZİYARET ETTİ

Orman Ve Su İşleri Bakan Yardımcısı ve Beraberindeki Heyet Yalıhüyük’ü ziyaret ederek İlçenin sorunlarını dinledi.Gölcük Yaylasında doğaya keklik bıraktılar.
Yalıhüyük Merkez Camiinde Cuma namazı kılan Heyet sırası ile İlçe Kaymakamı Ali Polat, Belediye Başkanı Hasan Koçer’i makamlarında ziyaret etti.
Ziyarete Orman ve Su İşleri Bakan Yardımıcısı Harun Tüfekçi’nin yanı sıra Orman Bölge Müdürü,Bekir Karacabey,DSİ Bölge Müdürü Birol Çınar,Metoroloji Bölge Müdürü Sami Çelik,Doğa Koruma Milli Parklar şefi Yılmaz Kocaman,İlçe Kaymakamı Ali Polat,Ahırlı İlçe Kaymakamı Yasin Ortakçı ,çevre ilçe şefleri Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Sezer,MHP ilçe Başkanı Hasan Akyıldız,Belediye Meclis üyeleri katıldı.
İlçe sorunlarının ele alındığı her iki ziyarette Su Kanalları ile görülen eksiklikler de dile getirildi. Belediye İle Orman Bölge Müdürlüğü arasında Gölcük Yaylası Mesire alanı sözleşmesi 10 yıl daha uzatılarak imza altına alındı.
Makam ziyaretlerinin tamamlanmasının ardından Gölcük Yaylasına gelen Bakan Yardımcısı Harun Tüfekçi ve beraberindeki heyet yaylaya hayran kaldılar.Yaylaya Kamelya ve bank gönderileceği müjdesi veren Tüfekçi; Beraberindeki heyet ile birlikte doğaya 200 adet kekli bıraktılar. Konya Doğa Koruma ve Milli Parklar şefi Yılmaz Kocaman belirli aralıklarla doğaya toplamda 2500 Keklik bırakılacağı bilgisini verdi.
Yalıhüyük Göcük Yaylasında hatıra fotoğrafı çektiren heyet,Ahırlı ve Akkiseye gitmek için Yayla’dan ayrıldı.

Fatih Atalay
İletişim: 0532-698 45 86

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.